امروز : دوشنبه, 25 تیر 1397
 موتورسیکلت و ماشین در مدل مفهومی جدید هوندا
3/50 امتیاز از 1 رای
 خواندنی ها  |     |   193


این طراحی که از خودروی هوندا RA272 برای مسابقات فرمول یک الهام گرفته شده است، در استودیور طراحی موتورسیکلت هوندا در اساکا انجام شد. مدل فرمول یک RA272 به خاطر قهرمانی در مسابقات گراند پریکس مکزیک در سال 1965، مدلی اسطوره ای شد. البته استودیوی طراحی خودروی هوندا در واکو، بیرون از توکیو، نیز در این پروژه همکاری داشته است.

هدف ان بوده است که جذاب ترین عناصر موتور سواری و هیجان انگیزترین نکات ماشین سواری در این نمونه با هم ترکیب شوند. با همین هدف، صندلی راننده در بالای محور سیال بوده و ان را در مرکز چرخ جلو قرار می دهد که به این ترتیب، راننده در زمان حرکت می تواند مانند موتور سیکلت، عبور جاده از زیر پاهای خود را مشاهده کند.

انچه این سواری را بیش از پیش هیجان انگیز می کند فرمانی است که با یک میله باریک به خودرو متصل شده است. صفحه پشتی عقربه ها نیز شفاف شده و به این ترتیب هیچ چیزی مانع دید جاده توسط راننده نمی شود. البته این صفحه تصویر زنده دوربین که در قسمت وسط و عقب نصب شده است را نشان می دهد که از دیدگاه طراحان قرار است کار اینه وسط را برای راننده انجام دهد. البته بدنه طراحی شده برای طرف دیگر قابل جداسازی است و می توان به جای ان یک صندلی برای مسافر دوم خودرو نیز قرار داد.

این خودرو 3هزار و 40 میلیمتر طول، 1 هزار و 820 میلیمتر عرض و تنها 995 میلیمتر ارتفاع داد و وزن ان نیز تنها 405 کیلوگرم است. بخشی از این سبکی به خاطر حداقل کردن بدنه این خودرو است که باعث شده تا بخش هایی از اجزای مکانیکی خودرو در معرض دید باشند از جمله کمک فنرها، جعبه پدال ها و موتور RC213V MotoGP که دقیقا پشت سر راننده نصب شده است. این خودرو برای اولین بار در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی شد.

مترجم: علی جعفری


برچسب ها :