امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 مازراتی با شاسی بلند لوانته، بهار به جنوا می رسد
3/50 امتیاز از 1 رای
 خواندنی ها  |     |   142

شاسی بلند لوانته معماری مشابه با سدان های گیبلی و کواتروپورته دارد. موتور این خودرو از خانواده موتورهای 6 سیلندر و 8 سیلندر تویین توربو فراری است. لاوانته به صورت دو دیفرانسیل وارد بازار خواهد شد. این خودرو همچنین دارای فن اوری هایی است که قبلا مازراتی به خاطر نداشتن ان ها مورد انتقاد قرار گرفته شده بود. از میان این تکنولوژی ها می توان به سیستم انتقال قدرت هیبریدی اشاره کرد که تا سال 2018 بر روی کواتروپورته و جیبلی نیز نصب می شود.

انتظار می رفت تا لوانته ظاهری شبیه به جیپ گرند چروکی داشته باشد ولی وستر اعلام کرد که اصلا اینگونه نیست و این خودرو هیچ وجه تشابهی با هیچ یک از محصولات فیات-کرایسلر ندارد و یک مازراتی واقعی است.

این شاسی بلند که قرار است فروش مازراتی را تا سال 2018 به 75 هزار دستگاه برساند بین گیبلی و کواتروپورته قرار می گیرد، هم از نظر قیمت و هم از نظر فاصله بین دو محور. مدیران مازراتی به خوبی می دانند که بازار و مشتریان تغییر کرده اند. بازار خودروهای اسپرت مشتریان خود را از دست داده است و فروش شاسی بلندهای لوکس ده برابر بیشتر از فروش خودروهای اسپرت است.

وستر و دیگر مسولین مازراتی همچنین از طراحی شاسی بلند کوچکتری خبر دادند. در اینده خبرهای بیشتری از شاسی بلندها و کراس اوورهای مازراتی خواهیم شنید.

یک سال بعد از لوانته شاهد تولید الفیری کوپه خواهیم بود. جایگزین هایی برای گرن توریسمو کوپه و کانورتیبل نیز در مرحله طراحی قرار دارند.

مترجم: احسان دوستی


برچسب ها :