امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 سدان هیدروژنی تویوتا، کمک به کاهش الودگی هوا
4/00 امتیاز از 2 رای
 خواندنی ها  |     |   182

این خودروساز ژاپنی که پیشگام تولید خودروهای هیبریدی است بر این باور است که بعد از خودروهای هیبریدی و خودروهای تمام الکتریکی، خودروهای هیدروژنی اخرین راه برای کاهش الودگی هستند.

یکی از مدیران تویوتا به گزارشگران گفت که روی کار امدن خودروهای هیدروژن هیچ اگر و امایی ندارد و تنها سوال این است که چه زمانی تولید انبوه این خودروها اغاز خواهد شد.

تویوتا انتظار دارد که امسال و سال اینده بین 50 تا 100 دستگاه از خودروی میرای هیدروژنی را در اروپا به فروش برساند و تا کنون 47 سفارش ثبت داشته است. این خودرو در کشورهای بریتانیا، المان، دانمارک و بلژیک به فروش خواهند رسید. تویوتا با همکاری شرکت های محلی در حال ساخت ایستگاه های پمپ هیدروژن در این کشورهاست.

مدیر فروش قسمت اروپای تویوتا اعلام کرد که مشتریان کنونی این خودرو شرکت ها و سازمان های دولتی هستند که می خواهند تولید الودگی های کربن خود را کاهش دهند. پیش بینی می شود تا سال 2025 این تکنولوژی بتواند به قیمتی مناسب برسد و طبقه متوسط جامعه بتوانند به راحتی از ان استفاده کنند.

تویوتای اروپا سال گذشته 880 هزار خودرو به فروش رساند که 22 درصد از انها هیبریدی بودند. به علت بحران اقتصادی در روسیه احتمال می رود امسال فروش تویوتا در اروپا با کاهش یک یا دو درصدی مواجه شود. با این حال مدیران تویوتا پیش بینی کرده اند که با معرفی شاسی بلند هیبریدی RAV4 در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت، فروش خودروهای هیبریدی این کمپانی در سال اینده افزایش پیدا کند. اریس، ایوریس و پریوس دیگر خودروهای هیبریدی این خودروساز ژاپنی هستند.

مترجم: احسان دوستی


برچسب ها :