امروز : ﺳﻪشنبه, 23 مرداد 1397
 دلربایی بیشتر سیات لیون کوپرا ۲۹۰
4/00 امتیاز از 2 رای
 خواندنی ها  |     |   192

موتور چهار سیلندر ۲/۰ لیتری توربوشارژ ان که در زیر کاپوت گلف GTI و اشکودا Octavia VRS، هم قرار گرفته، در مدل گیربکس دستی قادر است این ماشین را فقط در ۵/۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. یک گیربکس شش سرعته DSG اتوماتیک هم برای ان در دسترس است که تنها ۰/۱ ثانیه کند تر عمل می کند. بیشترین سرعت هم به صورت الکتریکی به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

سیات برخی از مشخصات فنی دیگر را هم از گلف GTI عاریه گرفته که شامل ترمزهای بزرگ تر و دیفرانسیل الکترونیکی لغزش محدود هوشمند است که در صورت لزوم می تواند ۱۰۰ درصد قدرت را به یک محور منتقل کند. علاوه براین سیستم الکترونیکی هندلینگ یکپارچه، توانایی تقسیم گشتاور را نیز دارد.

پدال نوشت: به لطف کمک فنر و دامپر تطبیقی که به صورت ​​استاندارد بر روی ان قرار گرفته، امکان انتخاب حالت های رانندگی راحت و اسپرت هم وجود دارد و راننده می تواند سبک مورد نظر خود را انتخاب کند. فرمان متغیر ان نیز در هنگام رانندگی سریع پاسخ مناسبی ارایه می کند، همچنین در هنگام پارک کردن میزان چرخش فرمان افزایش می یابد.

داخل کابین، سیات لیون کوپرا هم به خوبی مشخصات فنی ان است و سیستم ناوبری، نور پس زمینه و صندلی های اسپرت با چرم الکانترا، انتظار راننده را می کشند. چراغ های کشیده جلو برای روشنایی به صورت استاندارد از LED بهره می برند و رینگ های ان هم ۱۹ اینچی هستند.

کوپرا ۲۹۰ در مدل های سه و پنج درب هاچ بک و مدل اسپرت تورر عرضه خواهد شد و مصرف سوخت ان همراه گیربکس دستی، برابر ۶/۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است.

به لطف تقاضای پایین مشتریان، سیات فروش مدل ضعیف تر ۲۶۵ را در انگلیس متوقف کرده است، به طوری که در حال حاضر فقط لیون کوپرا های ۲۸۰ و ۲۹۰ جدید عرضه می شوند.


برچسب ها :