امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 مازاراتی و همه مدل هایش در ژنو 2015
3/50 امتیاز از 1 رای
 خواندنی ها  |     |   170

در راستای همین چشم انداز و به عنوان قدم اغازین این خودروساز قصد دارد همکاری خود با کمپانی هم وطنش «Ermenegildo Zegna» را گسترش دهد.
در نمایشگاه ژنو امسال در غرفه کمپانی محصولات مختلف از کانسپت های Zegna گرفته تا مدل های سدان و اسپرت یکی یکی به صف شده بودند تا چشم ها را متوجه هنر و ذوق اصیل ایتالیایی کنند، چیزی که در هیچ جای دیگر کره خاکی وجود ندارد.

اتاق نشیمن Ermenegildo Zegna برای گیبلی و کواتروپورته
Ermenegildo Zegna خانه طراحی مد و لوازم لوکس که بیشتر در زمینه های مردانه فعالیت می کند در سال 1910 در منطقه ای بنام تریوِرو (Trivero) در شمال غربی میلان ایتالیا تأسیس شد و در چند دهه بعدی توانست اسم ورسم خوبی برای خود به پا کند. خودِ این منطقه نیز به عنوان قطب مهمی در صنعت پشم ایتالیا به شمار می رود.

مازراتی به طور رسمی تأیید کرده که نسخه هایی به همین نام برای گیبلی و کواتروپورته از پاییز امسال به صورت سفارشی برای تمامی بازارها در دسترس خواهند بود. Zegna در ساخت کابین مخصوص برای مازراتی از چرم بسیار مرغوب Paltrona Frau و ابریشم 100درصد خالص گیاه شاه توت استفاده می کند که در پنل درها، استر و لوازم نورپردازی سقف و سایبان ها دیده می شوند؛ نتیجه هم یک اتاق نشیمن لوکس، شیک، ارام و کاملاً بروز است که بی شک نفیس ترین گزینه در بین سفارشات سدان های لوکس این برند است. ابریشم طبیعی و دست دوز با ظرافت قابل تحسین در قسمت های مختلف بکار رفته و تضاد رنگ امیزی ان روی درها زیبایی خاصی به همراه داشته است. نوشته Ermenegildo Zegna نیز در جای جای کابین دیده می شود. طبق اعلام کمپانی سه رنگ مختلف چرم شامل قرمز، سیاه و طبیعی (بدون رنگ) قابل سفارش است که در همگی ابریشم طبیعی به رنگ طوسیِ انتراسیت (Anthracite) و دوخت دستی تیره رنگ ثابت خواهد بود.

کواتروپورته
در حال حاضر قوی ترین نسخه کواتروپورته GTS است که یک بلوک 8 سیلندر V شکل با خروجی 530 اسب بخار و 710 نیوتون متر زیر کاپوت خود دارد که امکان شتاب اولیه در 4.7 ثانیه و حداکثر سرعت 307 کیلومتر بر ساعت را به ان می دهد. این نسخه دارای ویژگی های ظاهری خاصی ازجمله نشان GTS در عقب، اسپویلر جلو، نیمه اِسکِرت های جانبی، زیر پایی راننده دارای چرم و نشان GTS دوخته شده، ساعت انالوگ با عقربه های قرمزرنگ و حروف GTS درون ان و.. است که ان را از بقیه مجزا می کند. جلوپنجره دارای حاشیه صاف و صیقلی مشکی رنگ بوده و سرنیزه مازراتی در مرکز ان جلب توجه می کند. «Saeta» هم طبق معمول روی ستون C جای گرفته است. رینگ ها هم به صورت استاندارد 20 اینچیِ فورج کاری شده هستند.
در کنار GTS که قوی ترین مازراتی موجود در غرفه بود، نسخه دیزلی قرار می گرفت که با پیشرانه 6 سیلندر V شکلِ 275 اسب بخاری، شتاب اولیه 6.4 ثانیه ای و حداکثر سرعتی معادل 250 کیلومتر بر ساعت قابلیت طی مسافت بیش از 1000 کیلومتر را با هر بار سوخت گیری دارد و در مسیرهای طولانی کم رقیب است.
همچنین نسخه های S Q4 و S هم در دسترس هستند که هردو دارای پیشرانه توربو دوقلوی V6 با 410 اسب بخار قدرت و جعبه دنده اتوماتیک 8 سرعته هستند؛ تفاوتشان هم در دو چیز است: نسخه S شتاب اولیه 5.1 ثانیه ای و حداکثر سرعتی برابر با 285 کیلومتر بر ساعت دارد، درحالی که S Q4 شتاب اولیه را در 4.9 ثانیه ثبت کرده و حداکثر سرعتش به 283 کیلومتر بر ساعت می رسد.

گیبلی
در کنار کانسپت Zegna، قوی ترین نمونه بنزینی یعنی S Q4 قرار داشت که ازنظر فنی مشابه کواتروپورته S Q4 است اما مهندسی گیبلی به گونه ای است که ویژگی های اسپرت را نیز توأمان دارد. شتاب اولیه این نسخه 4.8 ثانیه و حداکثر سرعت ان 284 کیلومتر بر ساعت است، همچنین قابلیت تطابق با انواع سطوح را دارد. نسخه پایه 330 اسب بخاری و نسخه S 410 اسب بخاری هم وجود دارند که دیفرانسیل عقب بوده و از همان جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک سود می برند.

اما اگر بخواهید راحتی، کارایی و مصرف سوخت کم را همزمان داشته باشید نمونه دیزلی با پیشرانه 275 اسب بخاری V6، شتاب اولیه 6.3 ثانیه، حداکثر سرعت 250 کیلومتر بر ساعت، مصرف سوخت 5.9 لیتر در یک صد کیلومتر و الایندگی 158 گرم در هر کیلومتر (سیکل ترکیبی) گزینه بسیار مناسبی است.

گرن توریسمو و گرن کابریو
پرچم دار مدل های اسپرت مازراتی نسخه Centennial بود که تولید ان به افتخار یک قرنی شدن کمپانی صورت می گیرد و در هردو مدل کوپه و روباز نسخه MC Stradale به نمایش درامد و در دسترس نیز خواهد بود. از ویژگی های این نسخه می توان سه رنگ متنوع 3 لایه، رینگ های 20 اینچی، پوشش های توپی چرخ مُنَقّش به نشان Centennial و ترمزهای کربن-سرامیکی برمبو (Brembo) را نام برد. داخل کابین با 3 رنگ قرمز، سفید یا ابی قابل سفارش است. چرم مورداستفاده برای مبلمان ان بسیار باکیفیت بوده و توجه هر بیننده ای را جلب می کند. قلب این نسخه یک نمونه V8 تنفس طبیعی 4.7 لیتری 460 اسب بخاری دیفرانسیل عقب است که در 4.5 ثانیه از حالت سکون به 100 کیلومتر در ساعت رسیده و توان ثبت حداکثر سرعت 303 کیلومتر بر ساعت را داراست.

غیر از Centennial، مدل های اسپرت به شرح زیر است: گرن توریسمو با پیشرانه 8 سیلندر 4.2 لیتری 405 اسب بخاری مجهز به جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک، گرن توریسمو اسپورت با پیشرانه 4.7 لیتری 460 اسب بخاری تنفس طبیعی (مشابه نمونه موجود در نسخه MC) که می توان یکی از دو جعبه دنده «MC auto-shift» یا «MC shift robotic»را برای ان سفارش داد. لازم به ذکر است تمامی این مدل ها نیز دیفرانسیل عقب هستند
مدل های روباز هم شامل گرن کابریو 450 اسب بخاری و گرن کابریو اسپورت 460 اسب بخاری می شود که هردو جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک دارند.


برچسب ها :