امروز : پنجشنبه, 28 تیر 1397
 بازگشت برند قدیمی ساعت سوییسی
4/00 امتیاز از 2 رای
 جواهرات  |     |   176

 بازگشت برند قدیمی ساعت سوییسی

 بازگشت برند قدیمی ساعت سوییسی

پیش از پرداختن به معرفی ساعت توربیلون لومیر یو 10 بهتر است کمی به معرفی برند انجلوس بپردازیم. این شرکت نزدیک به سی سال پیش فعالیت خود را متوقف کرد و مانند بسیاری از کمپانی های درگیر با بحران کوارتز در اواخر دهه 70 میلادی دیگر به فعالیت خود ادامه نداد.

 بازگشت برند قدیمی ساعت سوییسی

انجلوس قرن بیست و یکم تقریبا شباهتی به گذشته تاریخی خود ندارد، بنابراین صحبت راجع به ساعت های جالب توجه قدیمی این برند چندان مرتبط به نظر نمی رسد. البته کاملا واضح است که برند انجلوس امروز با الهام از تاریخچه غنی خود به پیش می رود اما اصلا به گذشته و کارهای انجام گرفته پیشین محدود نشده است.

 بازگشت برند قدیمی ساعت سوییسی

مثال بسیار مرتبط در این زمینه توربیلون لومیر یو 10 است که با الهام از ساعت مسافرتی قدیمی این برند طراحی شده است و همزمان انچنان ارتباطی هم به ان ندارد. با این نام جذاب و میراث کهن بسیاری از منتقدان دنیای ساعت در انتظارند تا استعداد سباستین شولمونته (Sebastien Chaulmontet) که ساعت های ارنولد اند سان را نیز طراحی می کند، در احیای این برند مشاهده کنند. ساعت جدید انجلوس به تعداد محدود 25 عدد تولید شده است و بازار هدف اصلی ان مجموعه هستند. طراحی اوانگارد قاب این ساعت بسیار منحصر بفرد است و تداعی کننده فیلم های علمی تخیلی دهه شصت میلادی است.

 بازگشت برند قدیمی ساعت سوییسی

در لومیر یو 10 عریض یک بخش مجزا برای نشان دادن همه جانبه توربیلون بزرگ این ساعت در نظر گرفته شده است که به زیبایی مکانیسم حرکتی توربیلون و دیگر اجزای ساعت را نشان می دهد. علاقه شدید ارنولد اند سان به مکانیسمی شبیه به عقربه های ساعت پاندولی و صدای اشنای ان باعث شده است که در این ساعت نیز صدای تیک در عوض حالت بی صدا و حرکت شناور عقربه ها به کار گرفته شود. این ساعت کم و بیش شبیه به چیزی است که در دوران ساعت های الکترونیکی متولد شده است و از سوی دیگر موتور ساعت مکانیکی است و صدای تیک تیک عقربه های ان ادای احترام به ساعت های کوارتزی است. لومیر یو 10 تا 90 ساعت انرژی ذخیره می کند. نشانگر خطی ذخیره انرژی به زیبایی در کنار بدنه قاب جای گرفته است.

 بازگشت برند قدیمی ساعت سوییسی

خوشبختانه انجلوس قرار نیست این ساعت را با فلزهای گرانقیمت مانند طلای 18 عیار یا پلاتین تولید کند. قاب این ساعت منحصر بفرد فولادی است و مقداری تیتانیوم و نیکل در موتور و چرخ دنده های ان به کار رفته است. فولاد استفاده شده در این مدل از فولاد ساعت های رولکس نیز سخت تر و مقاوم تر است. در قاب این ساعت به علاوه شیشه کریستالی در مجموع هفت یاقوت کریستالی به کار رفته است.

 بازگشت برند قدیمی ساعت سوییسی

عرض این ساعت 62/75 میلیمتر، طول ان 38 میلیمتر و ضخامت ان 15 میلیمتر است که در نوع خود بسیار باریک تلقی می شود. قیمتی برای این ساعت منحصر بفرد اعلام نشده است ولی چیزی که مسلم است این مدل از ساعت های ارنولد اند سان گرانتر خواهد بود.

 بازگشت برند قدیمی ساعت سوییسی

مترجم : هومن باوریان


برچسب ها :