امروز : ﺳﻪشنبه, 23 مرداد 1397
 اراکنوفوبیا زیباترین ساعت جهان
3/50 امتیاز از 1 رای
 جواهرات  |     |   183

 اراکنوفوبیا زیباترین ساعت جهان

 اراکنوفوبیا زیباترین ساعت جهان

مجسمه غول اسای بورژوا که «مامان» نامیده می شود تا به حال در سراسر جهان به نمایش گذاشته شده است و ارتفاع ان 10 متر است و ارتفاع ساعت اراکنوفوبیا تنها 40 سانتیمتر است. نام این ساعت به معنای هراس یا ترس از عنکبوت است.
ارتفاع چهل سانتیمتری زمانی است که پاهای عنکبوت کاملا کشیده باشد و زیباترین حالت ان وقتی است که بر روی دیوار قرار می گیرد. صدای تیک تیک این ساعت بر روی دیوار در تاریکی می تواند هراس یک عنکبوت واقعی را انتقال دهد، اما در روشنایی روز وقتی به این ساعت 218 قطعه ای نزدیک می شوید زیبایی و منحصربفرد بودن تنها چیزی است که در ذهن تداعی می شود. زمان در این ساعت توسط دو عقربه قرار گرفته بر پشت عنکبوت نشان داده می شود. اعداد چاپ شده و عقربه های قرار گرفته بر پشت این عنکبوت نیز در تاریکی شب تاب است و به اسانی خوانده می شود.

 اراکنوفوبیا زیباترین ساعت جهان

در زیر پشت گنبدی شکل این ساعت موتور «L’Epee 1839» قرار دارد که از دیدگاه عملی و نظری بسیار زیباست. چرخ دنگ و چرخ تعادل یا رقاصک ساعت نیز در سر عنکبوت قرار گرفته است. ذخیره انرژی این ساعت خارق العاده هشت روز است و تمامی جزییات و اعمالی که در یک ساعت مچی اهمیت دارد در این ساعت نیز به دقت رعایت شده است. تنظیم این ساعت به صورت دستی انجام می شود و طراحان ساعت در این ارتباط می گویند: «تنظیم دستی باعث می شود که صاحب این ساعت از نزدیک و به شیوه ای صمیمی با این مخلوق ارتباط برقرار کند».برای انجام تنظیمات لازم یک کلید در زیر عنکبوت تعبیه شده است. البته نزدیک شدن و ارتباط برقرار کردن یا یک عنکبوت 900 گرمی یا در نسخه طلایی با وزن دو برابر شاید برای بسیاری چندان خوشایند نباشد، اما تنظیم هر هشت روز یک بار چندان کار مشکلی نیست.

 اراکنوفوبیا زیباترین ساعت جهان

هشت پای مفصلی زیبا این امکان را فراهم می کند که این ساعت براحتی بر روی میز، لبه پنجره یا بر روی دیوار به اسانی قرار داده شود. خوانش این ساعت از فاصله دور به علت کوچک بودن سر عنکبوت کمی مشکل است و قرار دادن بر روی دیوار بیشتر ان را به یک اثر هنری تحسین برانگیز تبدیل می کند تا یک ساعت. مدل مشکی رنگ و طلای این ساعت نیز به اسانی ان را با هر نوع دکور هماهنگ می کند.
پاهای این عنکبوت بسیار به شکل طبیعی نزدیک است و این خلاقیت طراحان و زیبایی عنکبوت طبیعی را نشان می دهد. برای نزدیک شدن به شکل طبیعی از قالب گیری تزریقی بهره گرفته شده است. در این روش فلز به حالت نرم و انعطاف پذیر درامده است و سپس با فشار به قالب تزریق شده است.

 اراکنوفوبیا زیباترین ساعت جهان

این روش معمولا برای پلاستیک به کار می رود و در فلزات شیوه ای غیرمعمول است. در نسخه طلا پاها ترکیبی از برنج است و در نسخه مشکی رنگ از الومینیوم سیاه شده استفاده شده است.
قالب گیری تزریقی ان هم با فلز کار بسیار دشواری است اما هنرمندان و طراحان این برند توانسته اند یک عنکبوت ترسناک را به مخلوقی زیبا و تحسین برانگیز تبدیل کنند. مکس باسر موسس و طراح ساعت از پیشینه معمول ساعت سازی بیرون نیامده است، اما او به همراه تعداد انگشت شماری از طراحان ساعت های لوکس با به کارگیری ذهن زیبای خود توانسته اند دنیای ساعت را متحول کنند. نگاه این طراحان فراتر از ساخت یک ساعت است و بیشتر به خلق یک اثر هنری چند منظوره می اندیشند و این در پیشینه برند « MB&F» کاملا مشهود است.
مدل های مختلف این ساعت 15 هزار و900(بیش از 52 میلیون تومان) تا 18 هزار و200 دلار(بیش از 60 میلیون تومان) قیمت گذاری شده است.

 اراکنوفوبیا زیباترین ساعت جهان

 اراکنوفوبیا زیباترین ساعت جهان

 اراکنوفوبیا زیباترین ساعت جهان

 اراکنوفوبیا زیباترین ساعت جهان

مترجم : هومن باوریان


برچسب ها :