امروز : ﺳﻪشنبه, 26 تیر 1397
 ریچارد میل 600 میلیونی برای فلیپه ماسا
4/50 امتیاز از 3 رای
 جواهرات  |     |   152

البته ریچارد میل پیش از این از دستبندهای فلزی در ساعت های زنانه خود بهره گرفته است، اما ان ساعت ها بیشتر یک جواهر سنتی تلقی می شود تا یک ساعت برای استفاده روزمره. گزینه دستبند تیتانیومی برای مجموعه ساعت های این مدل باعث شده است که این ساعت به گران ترین ساعت دستبند فلزی، تیتانیوم یا انواع مشابه تا به امروز تبدیل شود. دستبند این ساعت به تنهایی 65 هزار دلار قیمت دارد.

نام کامل این ساعت ریچارد میل RM011 کرنوگراف فلای بک اتوماتیک فلیپه ماسا است که مدل های «RM11,RM011,RM011-FM» را نیز شامل می شود. مدل استاندارد فلیپه ماسا ویژگی های زیادی دارد که یکی از انها کرنوگراف فلای بک دوارده ساعته در مرکز این ساعت است. نشانگر تاریخ و نشانگر ماه که این ساعت را به یک تقویم سالانه تبدیل می کند به همراه یک شمارشگر معکوس شصت دقیقه ای از دیگر جزییات این ساعت است. موتور اتوماتیک این ساعت بسیار جالب است و روتور اتوماتیک هندسی ان با سبک زندگی کاربر قابل تنظیم است که البته ساختار ان بسیار پیچیده است و دستکاری ان یک متخصص ساعت می خواهد.

علاوه بر این، خوانایی صفحه به عمد شلوغ و نمای زیبای ان در قاب است که با مفهوم زیبایی شناسی ریچارد میل هماهنگی کامل دارد و یک یکپارچگی میان موتور مکانیکی و طراحی کلی ساعت ایجاد می کند. ریچارد میل سال ها پیش به نکته ای رسید که بسیاری از برندها امروزه به ان رسیده اند و ان نکته این است که خریداران و دوستداران ساعت های اسپرت لوکس در سطوح مختلف قیمتی بسیار علاقه دارند که نشان دهند یک ساعت مکانیکی بر مچ دست خود دارند. این حرف بدین معناست که موتور و ساز و کار مربوط به ان نمی بایست مخفی شود، بلکه به طور اشکار باید نشان داده شود تا ارزش واقعی ان که بسیار به موتور وابسته است به زیبایی نشان داده شود.

به همین دلیل ساعت های روباز و اسکلتی بسیار محبوب هستند و به یک المان اساسی در ساعت های موفق فوق لوکس اسپرت تبدیل شده اند و برندهایی نظیر ریچارد میل سالها است که به زیبایی از این المان بصری بهره می گیرند. صفحه ساعت ریچارد میل فلیپه ماسا علاوه بر نمای زیبای ساز و کار اطلاعات زیادی را نیز ارایه می هد. یکی از مهمترین نکات ساعت فلیپه ماسا این است که دستبند تیتانیومی با ظاهر ساعت بسیار هماهنگ است و با اینکه این گزینه برای ساعت های ریچارد میل گزینه جدیدی است اما اینطور به نظر می رسد که این دستبندها سال ها با ساعت های ریچارد میل همراه بوده است.

این حس اشنایی و هماهنگی بی نظیر نکته بسیار مثبتی از جنبه طراحی است و باعث می شود که بسیاری از خریداران و دوستداران ساعت های ریچارد میل گزینه دستبند تیتانیومی را به جای بندهای لاستیکی برای ساعت های خود در نظر بگیرند، هر چند که این دستبند بسیار گرانقیمت است. هر کدام از بندهای این دستبند تیتانیومی به طور جداگانه طراحی و به صورت دستی جلا داده شده است. برای نگه داشتن قطعات مختلف دستبند نیز از پیچ های امضادار و همیشگی ریچارد میل استفاده شده است و قفل دستبند به شکل پروانه ای است.

با وجود ضخیم بودن، این دستبند بر روی دست بسیار راحت است. ریچارد میل فلیپه ماسا 40 میلی متر عرض، 50 میلی متر طول و ضخامت ان 16تا15 میلی متر است و ضخامت زیاد بند نیز به دلیل هماهنگی با این ابعاد در نظر گرفته شده است.

از نظر زیبایی شناسی باید گفت که این ساعت در مقایسه با دیگر انواع ساعت های ریچارد میل برای موقعیت های بیشتر و با پوشش های بیشتری هماهنگ می شود. البته این ساعت همچنان یک ساعت مجلسی بی سر وصدا تلقی نمی شود اما دستبند تیتانیومی ظاهری رسمی و کمی مجلسی به ان بخشیده است. با اینکه استفاده از دستبند تیتانیومی انقلابی در عرصه ساعت سازی تلقی نمی شود اما می تواند افراد بیشتری را به سوی ساعت های خاص ریچارد میل جلب کند. ریچارد میل فلیپه ماسا با بند لاستیکی 115 هزار دلار و با دستبند تیتانیومی جدید 180 هزار دلار است.


مترجم : هومن باوریان


برچسب ها :