امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 ریزه کاری هایی که به دکوراسیون جان می بخشد
4/50 امتیاز از 3 رای
 دکوراسیون  |     |   208

خراسان نیوز نوشت: در این مطلب به این موضوع مهم می پردازیم که چگونه می توان به دکوراسیون یک خانه جان بخشید و حس زیبا و دلپذیر عشق و امید را در ان جاری کرد. جذابیت نکاتی که ذکر خواهد شد، در این است که در عین سهولت و سادگی، تاثیری بسیار پررنگ و محسوس بر فضای خانه و روح و روان ما می گذارد

چیدن متفاوت میز پذیرایی

میز پذیرایی را زیبا بچینید و به نوع چینش عناصری که روی ان قرار می دهید، توجه کنید و بها دهید. چند جلد کتاب یا مجله کنار یک سبد حصیری زیبا که درون ان تعدادی شمع و یک گلدان پر از گل های تازه و شاداب وجود دارد، در کنار هم چیدمانی شیک و چشمگیر برای میز پذیرایی شما به ارمغان می اورد.

رنگ امیزی جزیی

یک رنگ امیزی نه چندان حرفه ای و جزیی همه چیز را تغییر می دهد. اگر اینه ای با قابی زیبا اما قدیمی دارید، ان را با رنگی متمایز و جدید رنگ امیزی کنید. با این کار ساده، اینه را به عنصری جذاب و خیره کننده تبدیل می کنید و به دکوراسیون خود روحی تازه می بخشید.

استفاده از شیک ترین ها

بیبهانه از بهترین ها و زیباترین وسایل خانه تان استفاده کنید. برای استفاده از فنجانی زیبا و دوست داشتنی، منتظر یک مناسبت یا مهمانی رسمی نباشید. از ظروف خاص و قشنگی که دارید گاهی فقط برای دل خودتان استفاده کنید و بدانید که همین نکته هم در جذاب شدن دکوراسیون خانه تان برای شما تاثیرگذار است. به یاد داشته باشید هیچ چیز مهم تر از خودتان و احساسی که دارید، نیست.

حذف وسایل اضافی

بی تعارف برخی از عناصر را کنار بگذارید. دکوراسیونی شلوغ و متراکم، هرگز نمی تواند زیبا و جذاب باشد. به دکوراسیون تان با دقت بیشتری نگاه کنید تا وسایل و عناصری را که مدت ها است از ان ها استفاده نکرده اید و احتمالا از این پس هم به کارتان نمی اید و به نظرتان زیبا نیستند، بدون معطلی از محیط خارج کنید و چیدمان خانه را بدون هیچ عنصر اضافه ای از نو طراحی کنید.

جا به جا کردن

میز و صندلی غذاخوری را از گوشه ای به گوشه دیگر اتاق ببرید، مبل ها را حرکت دهید و جا به جا کنید و جای میزهای عسلی و اباژورها را تغییر دهید. توجه داشته باشید که یک جابه جایی ساده، بدون صرف هزینه، روح تازه ای به دکوراسیون خانه شما می دهد و تا مدتی به شما احساس تازگی و نشاط می بخشد.

ابتکار در چینش کتاب

در چینش کتاب ها در کتابخانه ابتکار به خرج دهید. این کار می تواند سرگرم کننده هم باشد. کتاب های تان را براساس رنگ جلدشان به دسته های منظم و زیبا تقسیم کنید. هر دسته را در قسمتی از کتابخانه نه به صورت عمودی و کنار هم ایستاده، بلکه به صورت افقی روی هم بچینید. همین تغییر ساده در چیدمان کتاب ها در تغییر احساس شما از دکوراسیون خانه تان تاثیر گذار است.

بهره گیری از جادوی گل و گیاه

از دکوراسیونی که از گل و گیاهان تازه و با طراوت بی بهره باشد، به سختی می توان انتظار القای احساسی لطیف داشت. اگر نمی توانید مدام از گل فروشی ها گل بخرید، یک شاخه کوچک پر از برگ های سبز بچینید و درون گلدانی در دکوراسیون خانه تان بگذارید. شما با همین کار ساده، حس طراوت و شادابی را به فضای خانه تان القا کرده اید.

روشن کردن شمع

شمع ها زمانی که روشن هستند، چنان احساس لطیف و شاعرانه ای در فضا پدید می اورند که حتی تصورش را هم نمی توان کرد. هر زمان که به حس و حالی لطیف و سرشار از ارامش نیاز پیدا کردید، در محیط خانه تان چند شمع روشن کنید.

تغییر جای فرش ها

چه اشکالی دارد که از این به بعد از فرش یا قالیچه اتاق غذاخوری در اشپزخانه و از قالیچه اتاق نشیمن در اتاق خواب استفاده کنید. بد نیست بدانید که اگر قالیچه مکان های مختلف را با هم جابه جا کنید با نتیجه جالب و خوشایندی مواجه خواهید شد و تا مدت ها تفاوت را حس خواهید کرد.

استفاده از عکس های نوستالژیک

دکوراسیون خانه تان را از عکس ها بی بهره نسازید. زمانی که عکس های سیاه و سفید و نوستالژیک که لبریز از احساسی شاد هستند در دکوراسیون خانه ای دیده می شود ناخوداگاه لبخندی بر لب ها نقش می بندد. چند عکس خاطره انگیز از خود و عزیزان تان را که در روزهایی به یادماندنی گرفته اید، انتخاب کنید و ان ها را در قاب هایی سفید و ساده کنار هم و روی دیوار تزیین کنید.


برچسب ها :