امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 زیورالات ایرانی؛ طراحی زیبا و خلاقانه
4/00 امتیاز از 2 رای
 جواهرات  |     |   198


سلنیت از كجا امد

سلنیت برای من معنی عظمت خداوند را دارد. وقتی به این كار علاقه مند شدم یك روز برای خرید رفتم. در این میان سنگی با ابعاد 50 در 70 با تراشی فوق العاده نظرم را جلب كرد كه شبیه بوته ای از گل رز بود اما به رنگ خاكستری. وقتی از صاحب مغازه پرسیدم كه تراشکار این سنگ كجاست؟ با جواب جالب صاحب مغازه شوكه شدم؛ ایشان گفتند تراشکار این سنگ، خداست. جزییات را كه جویا شدم توضیح دادند این سنگ به طور طبیعی شبیه گل رز است و سنگ سلنیت نام دارد. برای همین از ان روز تصمیم گرفتم اسم برندم را سلنیت بگذارم تا همیشه خداوند پشت و پناهم باشد.

زیبایی را انتخاب كرد

بیشتر از چهارسال است كه طراحی و ساخت زیورالات معمولی را انجام می دهم اما كمی كه گذشت، متوجه شدم این سبك كار خیلی زیاد شده و ایده نویی وجود ندارد؛ بنابراین در سایت ها دنبال جایی بودم تا دوره طلاسازی بگذرانم كه با خانم فخر موحدی اشنا شدم. ایشان در این زمینه كمك زیادی به من كردند و باعث پیشرفتم در این كار شدند. بعد از اینكه كلاس های طراحی را گذراندم خانم موحدی، پسرعمه شان را به من معرفی كردند كه كارگاه كوچك طلاسازی داشتند. من در این كارگاه شروع به كار كردم و چیزهای زیادی از اقای خجسته یاد گرفتم و تازه فهمیدم طلاسازی یعنی چه.

نماد اسمان

به نوشته مجله زندگی ایده ال، اگر اهل تجملات هستید، حتما به این ست زیبا و ظریف فكر كنید. این ست گردنبند و انگشتر را به خاطر سنگ توپاز دوست داشتنی اش به دخترخانم هایی توصیه می كنیم كه روحی لطیف، دارند. این سنگ ابی رنگ نماد اسمان است و قسمت فلز ان شبیه ابر طراحی شده است.


جواهری به لطافت زن

در زیورالات تان به گوشواره مروارید هم فكر كنید. مرواریدها از ان انتخاب هایی هستند كه همیشه به كارتان می ایند؛ چون وقار و زیبایی را با هم دارند. این گوشواره جواهری است به لطافت زن و به گران بهایی برلیان و طلا. اگر می خواهید خاص باشید، بد نیست سراغ این گوشواره بروید كه با طرحی از مروارید اصل پرورشی و برلیان زیبایی اش دوچندان می شود.


زیبایی و لطافت زنانه

این گردنبند، صدف تراش خورده است كه جلوه ای خاص به گردن شما می بخشد. این اویز صدفی، نماد زیبایی و لطافت است و زیبایی زن را مضاعف می كند. پیچی كه در این صدف وجود دارد حس زنانه را نشان می دهد. این گردنبند را با لباس های ساده و تك رنگ بپوشید تا خودش را بهتر نشان دهد.


هنر ایرانی برای خانم های ایرانی

همین حالا دست به كار شوید و در میان زیورالات ریز و درشت تان جایی هم برای این گوشواره های ظریف باز كنید. گوشواره ای از گل های ختایی ایرانی كه در فرش ها و نقاشی های ایرانی زیاد به چشم می خورد. این گوشواره قطعه ای از هنر ایرانی است كه بیشتر از هر محصولی برازنده زن ایرانی است.


مسیرهای روشن در زندگی

همیشه در كارهایم دنبال راهی بودم تا طرحی ارایه دهم كه با ان نشان دهم مردم می توانند در جاهای خالی زندگی، مسیرهای روشنی را پیدا كنند. در این كار اگر دقت كنید، خیلی از جاها خالی است ولی سنگ باارزش برلیان مسیر خودش را در این راه پیدا كرده و زندگی همچنان با امیدهایش ادامه دارد.


به نام سپیده

اگر سراغ طرحی غیر از همه نمونه های معمول هستید، حتما به این مدل فكر كنید. طراحی این دستبند با مروارید های نامنظم یا مرواریدهای کشیده در كمتر جایی دیده شده است. در بین این مرواریدهای كشیده طرحی با خط نستعلیق ایرانی به نام سپیده هم جای داده شده است.


پروانه ای با بار زندگی

اگر خیال دارید به مادرتان هدیه ای بدهید، می توانید به این اویز زیبا با طرح یك مروارید كه پروانه ای در پایین ان است فكر كنید. این اویز نماد استقامت و محكم بودن یك زن است؛ پس این اویز را به مادرتان هدیه دهید كه لایق بهترین هاست.


برچسب ها :