امروز : ﺳﻪشنبه, 23 مرداد 1397
 اداره ای با میله و طناب
4/00 امتیاز از 2 رای
 دکوراسیون  |     |   192

این اداره که Spazio نامیده می شود، در خیابان سان سالواریوی تورین ایتالیا قرار دارد. کار ساخت فضای پروژه در سال 2015 شروع شده و به فاصله چند ماه، همین امسال تمام شده است. با وجود ابعاد کوچک مساحت ان، طراحان پروژه اداره را به چند بخش مختلف کوچک تقسیم کرده اند.

مهمترین هدف، ساخت اداره ای چند کاربردی با خلق فضایی کاملا طبیعی برای کسب تجارب مختلف بوده است. ساختمان اداره شامل دو طبقه است. ساختارهای چوبی، فضای داخلی ان را به بخش های مختلف کاربردی تقسیم کرده اند.

با بالا رفتن از نردبان به اشکوب (در علم معماری به معنای طبقه است) می رسیم. در این اشکوب است که ماکتی از اعضای مهندسین پروژه ساخته شده است. سایر بخش های این مکان شامل منطقه ای برای انجام پروژه های جاری، سالن جلسات و یک اتاق نمایش است.


با استفاده از چوب ها و طناب، این مکان کوچک به اینچنین اداره ای با نمک و دوست داشتنی تبدیل شده است. به عبارتی بهتر، محیطی کوچک اما با ساختار سازمان یافته زیرکانه.

اتاق جلسات، طرحی معمولی دارد و از یک میز شیشه ای با دو صندلی مخصوص مصاحبه تشکیل شده است. ایده ای بسیار جالب است که به مهندسان اجازه داده فضا را بسیار ساده و صمیمی طراحی کنند.

در اجرای این پروژه از مصالح ساده با سبک های مختلف استفاده کرده اند. چوب و فلز، دو مصالح پر کاربرد هستند که امروزه در دکور داخلی همه بناها به چشم می خورند. دکور داخلی این اداره نیز ساده و عملی است.

تیم طراحی اداره، به جزییات نیز توجه داشته است. برای نمونه، نور در همه بخش ها وجود دارد و در هر اتاق کاری افراد، از میزهای انعطاف پذیر به همراه لامپ رو میزی و لامپ های اویز از سقف برای روشن تر نشان دادن کل فضای اداره استفاده شده است.


مترجم: نازنین محمدی


برچسب ها :