امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 الگوهای رایج در چیدمان سنگفرش باغ و حیاط
3/50 امتیاز از 1 رای
 دکوراسیون  |     |   189

- الگوهای گرد و دایره ای

این نوع الگو در فضاهای بزرگی مانند قسمت ماشین رو حیاط و یا پاسیوها به کار می رود. چینش این الگو از یک دایره کوچک اولیه شروع می شود و لایه لایه با شعاع های بزرگتر ادامه پیدا می کند. نکته قابل توجه ان که فضای بین سنگ ها را باید کوچک در نظر گرفت و این فضا را با شن و یا اندود ساروج ( ترکیب اهک و خاک رس ) پر کرد تا سطحی یک دست داشته باشید. اگر شما در باغ یا حیاط خود یک الاچیق گرد دارید می توانید از این الگو استفاده کنید و دور تا دور حیاط را با این چیدمان پر کنید.

- الگوها و بافت های دندانه دار

الگوهای دندانه دار متنوع با زوایای مختلفی ( 45 و 90 درجه ) وجود دارد که می توانند دارای شاخه ها مختلف برای راهروهای فضای باغ و حیاط شما باشند. در این نمونه بالا شکل V دارند. این الگو بیشتر مناسب طراحی فضای سبز کلاسیک است، زیرا دارای تقارن است. با انکه ممکن است طرح های ساده ای داشته باشند ولی فضا را بسیار تاثیرگذار و لوکس جلوه می دهند. اولین بار این الگو در طراحی باغ های انگلیس دیده شد. از این الگو برای فضای پاسیو، ماشین رو و راهروهای باغ استفاده می کنند.

- الگوی بافت سبدی

مناسب برای کسانی که می خواهند باغ سنتی داشته باشند. اجرای این طرح ساده تر از بقیه است. در این الگو مانند الگوهای بافتنی شاهد رج های افقی و عمودی هستیم و از این نظر این نمونه چینش جلوه ای قوی ایجاد می کند.

- الگوی پره های اروپایی

یکی از سخت ترین الگوها که در اروپا هم بسیار رایج است. سختی کار در اندازه گیری کمان ها و ابعاد سنگ هاست. برای ایجاد محیط مدرن الگوی مناسبی است و در فضای مسکونی و اداری به کار می رود.

- الگوی راسته چین

ساده ترین و رایج ترین نوع سنگ فرش. فواصل بین لایه ها باید کوچک باشند. برای فضاهای کوچک مناسب هستند و کمک می کنند حیاط شما بزرگتر دیده شود.

- الگوی شطرنجی

نمونه ای معروف و کلاسیک در چیدمان سنگفرش ها. گاهی از 2 رنگ در چینش این الگو استفاده می کنند تا تاثیرگذارتر باشد و گاهی قطعات بزرگ سنگ ها را در کنار چمن به صورت شطرنجی می چینند.

- الگوی طبیعی و نامنظم

سنگ ها با ابعاد و اندازه های مختلف در این الگو کنار هم چیده می شوند. در این طرح دست شما ازاد است. اگر می خواهید باغی زیبا و طبیعی داشته باشید شیوه مناسبی است.


برچسب ها :