امروز : یکشنبه, 03 تیر 1397
 بازی رنگ و روان ما در دکوراسیون خانه
3/50 امتیاز از 1 رای
 دکوراسیون  |     |   191

- در انتخاب خود دقت کنید

در نظر داشته باشید که هر رنگی، ارزش روانی خود را دارد. پس به چگونگی تحت تاثیر رنگ ها در امدن،عاقلانه بیندیشید. به منظور ایجاد محیطی گرم و عاطفی،از رنگ های ملایم استفاده کنید. امروز برای شما تاثیرات برخی از رنگ ها را یاداور می شود:

قرمز: این رنگ انرژی شما را افزایش داده و در مواقع هیجان انگیز،اولین انتخاب است. این رنگ در اتاق غذاخوری و نشیمن باعث می شود افراد با رابطه صمیمانه تری دور هم جمع شوند. وجود رنگ قرمز در قسمت راهروی خانه باعث گرمی خوش امد گویی خواهد شد. قرمز باعث بالا رفتن فشار خون می شود. این رنگ برای اتاق خواب نوصیه نمی شود.

زرد: یاداورطلوع خورشید. رنگ زرد بهترین انتخاب برای اتاق خواب، حمام و اشپزخانه هاست. در راهرو و هال باعث شادابی شده و با اینکه رنگ ملایمی است در طراحی خانه های مدرن، کارایی زیادی ندارد. نوزادان در اتاق زرد رنگ، بیشتر گریه می کنند. در برخی از کتاب ها،زرد رنگ خشونت معرفی شده است.

ابی: رنگ ابی باعث کاهش فشار خون و ضربان قلب و در نهایت باعث خونسردی و ارامش می شود. این رنگ را برای حمام و اتاق خواب بیشتر توصیه می کنند. یادتان باشد از ابی تیره برای پرده ها استفاده نکنید. ابی نیلی از هرنوع ابی بهتر است بخصوص وقتی با رگه های سفید ترکیب شود. در تزیین بیشتر اداره ها و سازمان های دولتی نیز رنگ ابی دیده می شود.

سبز: ارامش بخش ترین رنگ در مردمک چشم بشر، رنگ سبز است. این رنگ وقتی با رگه های ابی روشن و زرد ترکیب می شود، بهترین انتخاب برای هر اتاق در هر خانه ای ا ست. به نظر می رسد استرس افراد با دیدن رنگ سبز کاهش می یابد.

بنفش: یکی ازتیره ترین رنگ ها، بنفش است. این رنگ بیشتر جنبه عاشقانه دارد و بهتر است این رنگ را به عنوان رنگ ثانوی استفاده کنید. بهتر است در تزیین اتاق خواب از رنگ یاسی استفاده شود.

نارنجی: رنگ هیجان و احساس نشاط. این رنگ برای اتاق نشیمن و اتاق خواب توصیه نمی شود. بیشتر جنبه ورزشی دارد. در تاریخ باستان، نارنجی نماد ورزش و سلامتی بوده است.

رنگهای خنثی(سفید،سیاه و توسی): این رنگ ها تا حدودی از دنیای مد خارج شده اند، ولی ارامش خاصی در اتاق ایجاد خواهند کرد. از رنگ سیاه برای تزیین صندلی ها بیشتر استفاده می شود، ولی باعث احساس خشونت خواهد شد. توسی و سفید نیز باعث بزرگنمایی اتاق ها می شوند.

مترجم: نازنین محمدی


برچسب ها :