امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 درباره حمام و دکوراسیون داخلی ان
3/50 امتیاز از 1 رای
 دکوراسیون  |     |   125

- سبک حمام و مصالح بکار رفته در ساخت ان

سبک داخلی هر حمام، مصالح بکار رفته در ان را تعیین می کند. یک حمام مدرن دارای کف سنگی و دیوارهای سرامیکی است و در بیشتر حمام های سنتی، کف حمام چوبی و دیوارها پانل بندی شده اند. حمام ها نقطه مرکزی دید در هر خانه تلقی می شوند. سینک های روشویی را از هر نوعی می توان استفاده کرد. از سرامیکی گرفته تا نوع سنگی و استیلی. اگر فضای کافی در حمام دارید، می توانید از کابینت های مخصوص نگهداری لوازم حمام نیز در انجا استفاده کنید؛ تعمیر و بازسازی حمام همانند اشپزخانه به بودجه و وقت زیاد نیازمند است. اگر وقت لازم و حوصله کافی دارید می توانید به هتل های نزدیک محل زندگی خود رفته و از ساختار و نمای داخلی حمام های انها دیدن کنید.

- سازماندهی فضای ذخیره در حمام

از انجا که حمام ها اغلب کوچک ترین اتاق در هر خانه هستند، مهمترین فاکتور سازماندهی فضای لازم برای نگهداری لوازم ضروری درانهاست. سعی کنید هنگام برنامه ریزی طرح و نمای حمام، وسایلی را که واقعا به انها نیاز دارید، بخرید.

بهتر است قبل از هرچیز به فکر یک کابینت جمع وجور باشید. می توانید از یک اینه در گوشه حمام نیز استفاده کنید و توصیه می شود یک چوب لباسی از پشت در رختکن اویزان کنید. قفسه های ریلی هم ایده مناسبی برای قرار دادن لوازم شخصی هستند. فراموش نکنید که از طرف داخل پرده های تیره به داخل پنجره ها نصب کنید تا فضای داخل دیده نشود.

- رختکن حمام را از یاد نبرید

در نظر داشته باشید که طراحی رختکن در حمام اغلب سخت است و این امر بیشتر به دلیل کمبود جاست. اگر این اتاق در حالت سه گوش ساخته شود و فاقد پنجره باشد،بسیار تاریک خواهد شد. این روزها ایتم های فراوانی برای انتخاب رختکن وجود دارد. سعی کنید از کاغذ دیواری های ضخیم با رنگ های تیره استفاده کنید. پس از اینکه بودجه لازم را برای طراحی حمام خود در نظر گرفتید، حالا به این اتاق کوچک و در عین حال چند کاره بیندیشید.

مترجم: نازنین محمدی


برچسب ها :