امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 چرم مایکرو پرستیژ؛ تجربه ای تازه در کابین فراری
4/00 امتیاز از 2 رای
 خواندنی ها  |     |   158

این کار دقیقاً مشابه رویکرد خودروسازان در کنار گذاشتن پوشش های چرم های جیر واقعی و استفاده از بافت های میکرو فیبر برای تولید سطوحی با دوام بالاتر و استحکام بیشتر در مدل های اسپرت است. طراحی داخلی جدید مایکرو پرستیژ (Mycro Prestige) فراری درصدد ایجاد یک تجربه سواری بهتر و همین طور، شاید یکی از راحت ترین چرم های فاکس موجود در صنعت خودرو باشد. فراری به شکلی ارام و بی سروصدا، در اوایل سال جاری میلادی، ان را برای یک نسخه سفارشی از F12 برلینتا و همین طور یک کالیفرنیا T دیگر در نمایشگاه گودوود استفاده کرد، ولی به صورت اشکارا تا صحبت های اندریا باسی (Andrea Bassi)، رییس سفارشی سازی فراری، چیزی در مورد ان ارایه نشده بود.

پدال نوشت: امّا چرا کسی چرم انیلین نرم و راحت کمپانی را به یک ماده مصنوعی ترجیح ندهد؟ جواب شاید به یک دلیل ساده باشد؛ به دلیل اینکه دارای قابلیت دفع اب است، می تواند نگرانی های رانندگی در جاهایی مانند سیاتل یا بریتانیا را به مراتب کاهش دهد. همانند MB-Tex که سال هاست در طراحی های داخلی مرسدس بنز مورد استفاده قرار می گیرد و حسّ چرم استاندارد مرسدس را ایجاد می کند، مایکرو پرستیژ نیز در طول زمان دچار فرسودگی و خرابی نخواهد شد. در نتیجه، مالکان کالیفرنیا T که با خودروی خود، رانندگی های زیادی دارند، می توانند از حفظ شدن ظاهر زیبای فراری مطمین باشند؛ چرا که محصول کنونی فراری احتمالاً برای رفت و امدهای زیاد انتخاب شده است. این ماده همچنین در مقابل اتش مقاوم است؛ با این حال، سرنشین در هنگام اتش سوزی باید سریعاً از خودرو خارج شود.

باسی عقیده دارد که مشتریان به دنبال چیزی متفاوت با چرم هستند و هر کسی سلیقه خاص خود را دارد. در میان ۱۵۰ ایتم انتخابی در برنامه سفارشی سازی فراری، مایکرو پرستیژ شرایطی بسیار مطبوع دارد و بدون استفاده از قسمت های پلاستیکی که معمولاً با چرم های مصنوعی همراهند، دارای ظاهری یکنواخت و صاف است. مایکرو پرستیژ به صورت اختصاصی و انحصاری توسط یک تأمین کننده ایتالیایی ساخته می شود. به علاوه، دوخت پیچیده و جالب طراحی داخلی در خودروی حاضر در نمایشگاه فرانکفورت، تقریباً چشم و اشاره انگشت هر کسی را به خود جلب می کند. حتی تریم مشکی درها و داشبورد نیز از این جنس هستند. البته فراری هنوز طراحی قبل خود را به طور کامل نگذاشته و یا اینکه به جمعیت رفتار اخلاقی با حیوانات (PETA) نپیوسته است؛ چرا که مطابق گفته باسی ، یک سفارش کالیفرنیا T برای یک نسخه اسپرتی تر با چرم کلاسیک دریافت شده است.

در همین حال، فراری نسبت به قیمت هر کدام از گزینه های سفارشی، اطلاعی در اختیار قرار نمی دهد. ولی شک نداشته باشید که باید هزینه های بالایی برای داشتن انها بپردازید و همین طور، یک سری موارد اضافی دیگر مانند کیف وسایل گلف مایکرو پرستیژ را نیز احتمالاً باید انتخاب کنید. ولی اگر می خواهید با فاصله ای نزدیک با مایکرو پرستیژ ملاقات کنید، شاید باید سری به مارانلو یا شانگهای بزنید و به صورت شخصی در مورد برنامه سفارشی خودروی خود، از ابتدا تا انتها، با فراری مشورت کنید.


برچسب ها :