امروز : دوشنبه, 25 تیر 1397
 روانشناسی رنگ ها در چیدمان خانه
3/50 امتیاز از 1 رای
 دکوراسیون  |     |   151

 روانشناسی رنگ ها در چیدمان خانه


- قرمز

 روانشناسی رنگ ها در چیدمان خانه

 روانشناسی رنگ ها در چیدمان خانه

طبق گفته اسمیت قرمز، اشتیاق و ضربان قلب شما را افزایش داده و باعث تحریک انرژی درونی شما خواهد شد. با این اوصاف، می تواند تاثیرات مثبت و منفی داشته باشد یعنی از طرفی با عصبانیت و از طرفی با عشق همراه باشد! در دکور داخلی خانه ها، استفاده از رنگ قرمز باعث جلب توجه افراد شده و بنابراین بهترین رنگ برای رنگ امیزی دیوارهاست. امریکا برای اولین بار با چیدمان قرمز رنگ سالن کاخ سفید، مورد توجه همه واقع شد و معروفیت خود را مدیون همین رنگ است! به نظر می رسد انتخاب بسیار موفقی بوده است.


- نارنجی

 روانشناسی رنگ ها در چیدمان خانه

نارنجی، رنگی سرشار از انرژی با حسی اکنده از شادی است که البته باید به جنبه چند قطبی ان نیز اشاره کرد. افراد هم می توانند جذب نارنجی شوند و هم از ان متنفر باشند. نارنجی ، بیشتر مورد طبع انهایی است که در خلاقیت و ابتکار تبحر دارند! بنا به گفته اسمیت، به هنگام طراحی دکور خانه با رنگ نارنجی و مسی، هم توناژ روشن و هم متوسط ان، نمایی فوق العاده شیک حاصل خواهد شد که منجر به تحرک بیشتر افراد می شود. وی معتقد است این رنگ در ترکیب با رنگ های خنثی همچون هلویی، زیباتر به نظر می رسد.


- زرد

 روانشناسی رنگ ها در چیدمان خانه

زرد، نماد خوش بینی و شادی است. رنگی انرژی زا و در اصطلاح عامیانه، پر حرفی بوده و بهترین گزینه برای اشپزخانه و اتاق نشیمن خانواده است. این رنگ همچنین باعث افزایش حافظه و تخیلات خواهد شد. به هنگام ترکیب با رنگ بنفش، می تواند نمادی از شفابخشی بیشتر تلقی شود.


- سبز

 روانشناسی رنگ ها در چیدمان خانه

اگر به دنبال ارامش هستید، به رنگ سبز بیندیشید! ارتباط سبز با طبیعت، می تواند به خودی خود، ارامش را به همراه داشته باشد. این را اسمیت گفته است. به گفته وی، « سبز نماد رشد مثبت، سلامتی و تجدید قواست». مردمک چشم انسان نسبت به رنگ سبز گرایش بیشتری دارد تا سایر رنگ ها. بنا به شواهد تاریخی، اجداد ما در زمان های گذشته با مخفی شدن در طبیعت سبز رنگ، از دید شکارچیان و هجوم حیوانات در امان بوده اند. بنابراین اگر دوست دارید تازگی و سرسبزی را در خانه خود خلق کنید بخصوص در مورد اتاق خواب، بهتر است به دنبال رنگ سبز باشید.


- ابی

 روانشناسی رنگ ها در چیدمان خانه

ابی در نظر همه افراد جایگاه ویژه ای دارد. اسمیت معتقد است «ابی که همچون منظره بیکران اسمان و اب پاک و زلال است، نماد همکاری بیشتر بین افراد تلقی می شود و شاید به همین دلیل است که امروزه لباس بیشتر افراد نظامی به این رنگ بوده و در طراحی لوگوهای مربوط به همکاری، از ابی استفاده می شود. ابی همچنین باعث ارام شدن ضربان قلب شده و بهترین گزینه برای اتاق خواب والدین است.»


- بنفش

 روانشناسی رنگ ها در چیدمان خانه

درست است که رنگ بنفش، بیشتر مورد علاقه خانم هاست اما اسمیت معتقد است این رنگ این روزها در میان اقایان رواج بیشتری پیدا کرده است. بنفش رنگ رازداری، وفاداری و ابتکار بوده و اگر از این رنگ در دکور داخلی خانه استفاده می کنید، بهتر است از توناژهای متمایل به ابی و قرمز ان استفاده کنید، همچون اسطوخودوس مایل به خاکستری. بنفش تیره باعث احساس قدرت بیشتر در افراد خواهد شد.


مترجم: نازنین محمدی


برچسب ها :