امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 ارامش در این مراکز دندانپزشکی
4/50 امتیاز از 3 رای
 دکوراسیون  |     |   157


- درمانگاه خانوادگی

کلینیک دندانپزشکی که با دیوارهای اجری، سقف خیره کننده و صندلی های راحت تزیین شده باشد، خالی از لطف نیست. ببینید این دیوارهای اجری چقدر جذاب هستند! اجر نمایی صمیمی و دعوت کننده خلق می کند به خصوص اگر با میز گرد و صندلی های پایه دار ترکیب شود. این نوع چیدمان را برای اتاق نشیمن خانواده نیز پیشنهاد می کند.


- مراکز دندانپزشکی

مراکز دندانپزشکی در استرالیا، دارای دکور داخلی مدرن و زیبایی هستند و در فهرست زیباترین مراکز دندانپزشکی دنیا قرار دارند.
به ترکیب اثاثیه و مبلمان نگاه کنید. در گوشه مطب یک میز غذاخوری کوچک تعبیه شده که فضایی خانگی در مطب ایجاد کرده است. این امر در مورد صندلی های راحتی دسته دار نیز صادق است.


مطب دندانپزشکی در واشنگتن

گاهی اوقات یک جزو دکوری کوچک می تواند نمایی زیبا در هر جایی ایجاد کند. برای نمونه این تخته سیاه در اتاق انتظار، باعث خلق جوی صمیمانه و فعال شده است. ایا شما نیز با دیدن این نمونه یاد دکور اشپزخانه ها افتاده اید؟!


- کلینیک دندانپزشکی رنگارنگ

برای اینکه جوی مسرت بخش در مطب خود ایجاد کنید، لزومی ندارد که فقط توجه خود را به دیوارهای اجری معطوف کنید. گاهی اوقات بازی رنگ ها نیز می تواند جلو ه های بصری منحصربفردی در مطب ایجاد کند. برای مثال، هر اتاق مطب می تواند رنگ خاصی داشته باشد. رویکردی کاملا مدرن به خصوص برای جداسازی فضاهای مختلف.

- دندانپزشکی INN

این ساختمان دندانپزشکی المانی، شبیه خانه ای خصوصی طراحی شده است. فضای جزیره ای یاداور اشپزخانه با پیشخان چوبی، دیوارهای بزرگ کشویی و نمای جنگل در مقابل دستشویی و حمام، همگی یاداور یک خانه خصوصی هستند. البته ناگفته نماند که دیوارهای بزرگ شیشه ای، فضای بیرون و داخل را از هم جدا کرده اند.


کلینیک بارسلونا

خلق محیط ارامش بخش و ساکت در مطب دندانپزشکی از مهمترین خصوصیات است. .برای رسیدن به این هدف در این مطب از کف های چوبی و سایر اجزای چوبی بر روی سقف و دیوارها استفاده شده است. این رویکرد را برای تغییر مدل نمای خانه های قدیمی نیز مناسب می داند.


- دندانپزشکی فرشتگان

مهمترین ویژگی مطب های دندانپزشکی، فضای سفید و ضد عفونی انهاست. البته در این نمونه، رنگ سفید، مشکلی ایجاد نکرده است و براحتی توانسته با سایر رنگ ها ادغام شده و این چنین محیط زیبایی به وجود اورد.
برخی از طراحان علاقه مند به استفاده از رنگ های بی روح و سرد هستند. برای نمونه در این کلینیک، به جز اتاق های انتظار و پذیرش، در سایر اتاق ها از رنگ های تیره تر استفاده شده است. در ابن کلینیک، مهمترین ویژگی برجسته، فضای بزرگ ان است.


- کلینیک دندانپزشکی در پرتغال

نمونه دیگر از دندانپزشکی های مدرن در پرتغال قرار دارد که همه اجزای ان از مبلمان و رنگ های دیوارها گرفته تا چیدمان انها، فضایی ارامش بخش و همانند خانه ایجاد کرده اند. حتی اتاق عمل به گونه ای زیرکانه با این میزها و صندلی ها با حفظ نمایی ارامش بخش تزیین شده است.


- اسایش در دندانپزشکی

در بانکوک تایلند، کلینیکی وجود دارد که هم رنگ های به کار رفته در دکور داخلی ان ارامش بخش هستند و هم میز و صندلی های به کار رفته در ان نمایی هم چون اتاق نشیمنی خصوصی خلق کرده اند. در اتاق انتظار از مبلمان چرم سفید استفاده شده و براحتی از مکانی به مکان دیگر قابل انتقال هستند.

مترجم: نازنین محمدی


برچسب ها :