امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 تابستان و انتخاب عطر مناسب
4/50 امتیاز از 3 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   137

- هرچه کمتر، بهتر

در تابستان، گرما، به تندی بوها را منتشر می سازد. برای این که عطر ما در تابستان، باعث سردرد خودمان یا اطرافیان مان نشود، باید مقدار کمی را بر روی دست یا بر روی مناطق خاصی مانند پشت گوش ها، در گودی سینه، بر روی مچ ها و یا داخل زانوها زد.

- در جای خنک، عطر بزنید

هنگامی که می خواهید به خود عطر بزنید، توجه داشته باشید که در جای گرمی مانند ماشینی که زیر افتاب بوده است، این کار را نکنید. اگر گرما زده شده اید یا پوست تان نیز عرق کرده است، از عطر زدن اجتناب کنید.

- اگر به خود عطر زده اید به زیر افتاب نروید

هیچ عطری حتی عطرهای ساحلی، سازگاری خوبی با افتاب ندارند. اگر پوست شما که به ان عطر زده اید، در برابر خورشید قرار گیرد، دچار افتاب سوختگی خواهید شد، پوست تان قرمز می شود یا ممکن است، لکه هایی بر روی ان، پدیدار شود. اگرکمی اینده نگر باشید، از بیست و چهار ساعت قبل به لباس تان عطر بزنید. و اگر نه، در صورت امکان، می توانید از تکنیک « ابرعطر » استفاده کنید. به این صورت که در اتاقی توسط ابر سبکی به شما عطر پاشیده می شود.

- عطرهای خوشایند تابستانی

همانطور که در فصول مختلف سال، پوشاک گوناگونی به بازار عرضه می شود و مجموعه های بهاره- تابستانی و پاییزه- زمستانی تولید می شود، در فصل های مختلف شاهد عرضه عطرهای مختلفی نیز هستیم. در این موقع سال، عطرهای خنک، سبک، تابستانی و روح افزا هستند که مورد توجه هستند. برای این که این عطرها حس تازگی وخنکی را برای ما فراهم کنند، در مواد لطیفی مانند روغن پوست میوه ها و گل ها مانده اند. عطرها همچنین با مرکباتی چون لیمو، پرتغال و گریپ فروت و در گل هایی چون یاسمن، یاس، گل صد تومانی و میوه های دیگری چون سیب، گلابی، هلو و اناناس همراه می شوند. دراین زمینه نباید روغن هایی چون نارگیل و وانیل را فراموش کنیم.

- عطر خود را در جای خنک و خشک نگهداری کنید

به یاد داشته باشید که عطرها بسیار حساسند و در برابر نور خورشید، تغییرات جوی، گرما و رطوبت اسیب می بینند. با تاکید فراوان، به شما پیشنهاد می کنیم عطر خود را همیشه در بسته بندی اصلی قرار دهید و از گذاشتن ان در مجاورت گرما و نور بپرهیزید.

مترجم: سپیده جلالی


برچسب ها :