امروز : پنجشنبه, 25 مرداد 1397
 10 وسیله ارایشی ممنوع بعد از 40 سالگی
3/50 امتیاز از 1 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   260

10 وسیله ارایشی ممنوع بعد از 40 سالگی

- اسکراب های شن دار را دور بیندازید

10 وسیله ارایشی ممنوع بعد از 40 سالگی

پوست سالخورده بسیار حساس است و این به این معناست که دیگر نمی تواند اسکراب های سخت و ریگ دار را مانند قبل تحمل کند. روند تغییرات پوست از 28 روز بعد از دهه دوم زندگی تا بیش از 40 روز بعد از 40 سالگی کند می شود. ترمیم پوست مدت زمان بیشتری نسبت به گذشته طول می کشد. اگر پوست تان به روشن کننده احتیاج دارد، از ماسک ، شوینده ها و یا سرم های حاوی مواد شیمیایی ملایم و یا لایه بردارهای دست ساز استفاده کنید.

- تونرهای الکل دار را دور بیندازید

10 وسیله ارایشی ممنوع بعد از 40 سالگی

بیشتر تونرها از الکل و برای پوست های چرب و اکنه دار ساخته شده اند اما انها پوست را از روغن طبیعی اش خالی می کنند که باعث می شود پوست مانند کویری خشک شود. هر چه پا به سن می گذارید مرطوب کردن پوست مهم تر می شود چون اب بدن براحتی از بین می رود. دکتر مارمر می گوید: محصول بعد از شستن پوست شما به جای تونرهای تند، باید ژل یا سرم اسید هیالورونیکی باشد. اگر می خواهید پوستی فوق تمیز داشته باشید و نمی خواهید از تونر استفاده کنید، دنبال تونرهایی باشید که فاقد الکل هستند.

- شوینده های خیلی کف دار را دور بیندازید

10 وسیله ارایشی ممنوع بعد از 40 سالگی

شستن دایمی صورت با صابون ها و یا فوم های فاقد مرطوب کننده ، مواد مغذی ضروری پوست را از بین می برد و پوست را خشک می کند و در نتیجه ممکن است که پوست خاصیت کششی خودش را کم کم از دست بدهد. هم صابون ها و هم فوم های شوینده دارای سورفاکتانت هستند؛ مولکولی که دوده روی پوست را از بین می برد. اما این ماده می تواند روغن های لطیف کننده پوست را هم از بین ببرد. دنبال روغن های شوینده بدون کف، کرم ها، شیر ، یا موم ها باشید که همه اینها طوری طراحی شده اند که پوست تان را نرم و ابرسانی می کنند. قبل از خرید محصول روی ان را بخوانید تا سولفات نداشته باشد.

- کانسیلرهای سنگین را دور بیندازید

با بالارفتن سن و سال، پوست دور چشم بسیار ظریف تر و نازک تر می شود ، پس اگر از کانسیلری که برای پنهان کردن تیرگی دور چشم استفاده می کنید زیادی سنگین باشد، چین و چروک زیر چشم را مشخص تر می کند. کانسیلری کرمی و یا مایع را انتخاب کنید که با خشکی پوست هم سازگار باشد. بعد از اینکه کمی کانسیلر زدید با یک تکه پنبه، قست های اضافی کانسیلر را که لابلای چروک پوست رفته را پاک کنید. قبل از پاک کردن یک لبخند بزرگ بزنید تا خطوط مشخص شوند.

- سایه های براق را دور بیندازید

10 وسیله ارایشی ممنوع بعد از 40 سالگی

اخرین چیزی که در ارایش انجام می دهید این است که خطوط اطراف چشم را با سایه ای براق مشخص تر می کنید. اگر پلک تان براق باشد توجه ها را به سوی علایم پیری جلب می کند. بهتر است از سایه های مات و کرمی با بافتی مخملی نرم استفاده کنید تا رنگ پریدگی و خطوط را به حداقل برسانید.

- رژگونه های براق را دور بیندازید

10 وسیله ارایشی ممنوع بعد از 40 سالگی

درست است که درخشش روی گونه ادم را سالم تر نشان می دهد اما رژگونه های خیلی براق داخل خطوط روی صورت می نشینند. متخصصان پیشنهاد می کنند که از رژگونه های مات و نیمه مات و مخملی با رنگ های شیک استفاده کنید. چون این گونه رژگونه ها برای پوست سالخورده مناسب تر است. حواس تان باشد که رژگونه را به کجای صورت تان می زنید. بهتر است که خانم های بالای 40 سال رژگونه را روی برجستگی گونه شان نزنند و به جایش کمی بالاتر بزنند، در بالاترین نقطه استخوان گونه. زیرا این نوع رژگونه زدن شما را جوان تر نشان می دهد و انگار که پوست تان را کشیده اید.

- ریمل های ضد اب را دور بیندازید

10 وسیله ارایشی ممنوع بعد از 40 سالگی

مطالعات نشان می دهد که ما بعد از 40 سالگی مژه های بیشتری را از دست می دهیم و رشد مژه ها نیز کندتر می شود و در کل کوتاه تر و نازکتر هم می شوند. شستن ریمل های ضد اب کمی سخت است و ممکن است ان مژه های نازک با شستن بریزد. ریمل هایی را انتخاب کنید که قابل شستن باشند و از ریمل های استخری استفاده نکنید. قبل یا بعد حمام هم از پاک کننده ارایشی استفاده کنید که بدون روغن باشد.

- رژلب های خیلی تیره و بی روح را دور بیندازید

10 وسیله ارایشی ممنوع بعد از 40 سالگی

لب های تیره شاید در سالن های مد زیبا به نظر بیایند اما در زندگی روزانه اینطور نیستند. این رژها فقط حجم از دست رفته کناره های دهان را که از سالخوردگی است را بیشتر به رخ می کشند. درست همان طور که لباس های تیره بدن را لاغرتر نشان می دهند. برای اینکه لب ها را حجیم تر نشان دهید می توانید رژلب رزی تیره بزنید. برای بعد دادن به لب هم می توانید کمی برق لب به مرکز لب تان بزنید. رنگ های بی روح، مخصوصا رژلب های روشنی مثل صورتی کم رنگ و هلویی نه تنها مد روز نیستند بلکه علایم سالخوردگی اطراف دهان را نیز بیشتر نشان می دهد. به جایش از رژهای کرم دار با بافتی مخملی و یا برق لب دار استفاده کنید چون این رژلب ها باعث حجیم به نظر رسیدن و لطیف بودن لب می شوند.

- پنکیک های مات را دور بیندازید

10 وسیله ارایشی ممنوع بعد از 40 سالگی

از بین بردن درخشش صورت با یک پنکیک سنگین ایده خوبی نیست. این محصول هم درست مانند کانسیلر سنگین داخل چین و چروک های پوست می نشیند. بالای 40 سالگی زدن پنکیک مات با پوشش دهی بالا، صورت را مثل کیک می کند. حتی اگر پوست تان چرب باشد. به جایش از یک پودر نیمه شفاف استفاده کنید تا درخشش صورت را کاهش دهید و مرطوب کننده یا کرم پودرتان را روی صورت تان ثابت کنید. بافت پودرهای نیمه شفاف از ماسیدن کرم داخل خطوط صورت جلوگیری می کند.

مترجم : نسرین میرعربشاهی


برچسب ها :