امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 برای شادابی پوست انار بخورید
4/00 امتیاز از 2 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   141

انار منبعی سرشار از ویتامینC و انتی اکسیدان است که به گفته محققان میزان انتی اکسیدان در انار سه برابر چای سبز است. پوست شما در اثر استرس و مصرف سیگار و الکل و الودگی هوا و افزایش سن بهطور طبیعی دچار اسیب سلولی و صدمه میشود که انتی اکسیدان موجود در انار مانع این امر شده و با کند کردن صدمات سلولی به حفظ جوانی پوست شما کمک می کند.همچنین انار ترش در مقایسه با انار شیرین دارای خاصیت بیشتری است.

مصرف انار به حفظ رنگدانههای پوست و زیبای ظاهری ان کمک میکند.انار میوهای خونساز است که خون شما را به سرعت تصفیه میکند و منبع خوبی از اسید فولیک ، پتاسیم و اهن است. لذا مصرف ان را برای بیماران مبتلا به کمخونی به خصوص خانمها توصیه میکنیم.

یکی از علل مهم مشکلات پوست، مو و ناخن در خانمها، کم خونی ناشی از فقر اهن است. میتوان گفت که شایعترین علت ریزش مو در خانمها، فقر اهن است. مصرف انار همراه با پوست سفید و نازک ان از خانمها را از بروز پوکی استخوان و ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی در دوران یایسگی مصون نگه می دارد.

اب انار به داشتن خواص ضدالتهابی و میزان بالای مواد انتی اکسیدان ان مشهور است. عصاره انار اثار ضد باکتریایی دارد؛ مثلا با باکتریهای ایجادکننده پلاکهای دندانی مقابله میکند و در حفظ سلامت دندان و دهان موثر است. همچنین افت دهان و زخمهای دهان را بهبود میبخشد.به پیشنهاد زیبازن دات کام برای از بین رفتن سریع افت دهان از رب انار استفاده کنید.ا نار برای بیماران مبتلا به فشار خون بالا نیز مفید است. انار تشکیل پلاکهای عروقی را تا 30 درصد کاهش میدهد. کاهش کلسترول بد نیز از دیگر خواص اناراست. مصرف انار برای بیماران قلبی عروقی میتواند بسیار مفید باشد.


برچسب ها :