امروز : جمعه, 26 مرداد 1397
 6 درمان طبیعی برای پوست
3/50 امتیاز از 1 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   185

- ارنیکا

6 درمان طبیعی برای پوست

پماد ارنیکا درمان کبودی را سریع تر می کند و همچنین التهاب و درد را نیز کاهش می دهد.
مقدار استفاده: چند بار در روز

- کالاندولا

6 درمان طبیعی برای پوست

این عصاره گل همیشه بهار، با خاصیت انتی باکتریالی که دارد،علاوه بر اینکه کبودی را به سرعت از بین می برد، خطر عفونی شدن زخم های باز را هم کاهش می دهد.
مقدار استفاده: کرم، پماد یا ژل کالاندولا را روزی چند بار استفاده کنید.

- عسل

6 درمان طبیعی برای پوست

اگر عسل را روی زخم تان بمالید، خاصیت انتی باکتریالی اش باعث می شود که زخم تان به سرعت بهبود یابد.
مقدار استفاده: می توانید عسل های تجاری کمپرس بخرید یا خودتان با مالیدن یک دوم اونس عسل روی گاز استریل و گذاشتن ان روی جای زخم یک کمپرس داشته باشید. گاز را روزی دو بار تعویض کنید.

- جوی دوسر

6 درمان طبیعی برای پوست

جوی دوسر دانه های خارشی مانند اگزما و سوزش افتاب سوختگی را تسکین می دهد. جوها حاوی یک گروه ترکیباتی هستند که ازاد شدن هیستامین را متوقف می کند و سرخی و خارش را کاهش می دهد.
مقدار استفاده: با ترکیب 1 پیمانه جو و یک چهارم پیمانه جوش شیرین بالشتکی درست کنید به این صورت که ان را داخل جورابی کهنه بپیچانید. بالشتک را بپیچانید و داخل وان اب گرم بگذارید. بدن تان را 20 تا 30 دقیقه داخل ان بخوابانید و اگر لازم بود تکرار کنید.

- روغن تامانو

6 درمان طبیعی برای پوست

این روغن برای جزیره ارام جنوبی است و حاوی چربی های اسیدی است که خاصیت ضد التهابی قوی دارد و شانس درست شدن یک لایه سالم تر و جدیدتر را افزایش می دهد. از این روغن برای درمان اکنه، نیش حشرات، خطوط ترکیدگی پوست، افتاب سوختگی، زگیل و زخم های کوچک استفاده می شود.
مقدار استفاده: این روغن به احتمال خیلی زیاد در بازار یافت می شود. کمی از ان را به لوسیون خود اضافه کنید و یا به طور مستقیم روی پوست خود ماساژ دهید. این کار را چند بار در روز انجام دهید. اگر بیمار یا باردار هستید این کار را نکنید.

- روغن درخت چای

6 درمان طبیعی برای پوست

این روغن از برگ های درختی در شمال غربی استرالیا به دست می اید و خاصیت انتی باکتریال و ضد قارچ دارد که به درمان اکنه، پاهای ورزشکاران ، ناخن های قارچی و شوره سر کمک می کند.
مقدار استفاده: هر روز چند بار چند قطره ازاین روغن را مستقیم روی پوست تان بمالید. در سال 2006 ژل روغن درخت چای هم درست شد که فقط 5 درصد از این روغن را دارد اما برای شرایط جدی مانند درمان پای ورزشکاران 25 درصدش باید استفاه شود.

مترجم: نسرین میرعربشاهی


برچسب ها :