امروز : دوشنبه, 25 تیر 1397
 این ده طراح بزرگ تاریخ خودرو
4/00 امتیاز از 2 رای
 خواندنی ها  |     |   163

10. یان کالوم

طراح ارشد جگوار، با استون مارتین DB9 و جگوار F-Type اعتبار خوبی کسب کرده است. طراحی او باعث رنسانسی در محصولات جگوار شده و همانند یک نیروی جاذبه الکترومغناطیسی، افراد را به سوی این خودروها جذب می کند. سوپراسپرت Xj220 و کراس اور جدید جگوار نیز از کارهای او به شمار می ایند.

9. پل براک

پل براک (Paul Bracq) نه تنها خودروهای بسیار زیبایی برای هر دو شرکت مرسدس و BMW طراحی کرده، بلکه او در واقع مبدع ایمنی با سپرهای مدل SL و سقف های محدب حفاظ دار در مواقع غلطیدن بود.

8. بیل میچل

طراحی که همیشه در جنرال موتورز خدمت کرد و بزرگ ترین خودروهای امریکایی تمام دوران را ساخت. کوروت استینگری نقطه پررنگی در زندگی کاری او محسوب می شود.

7. ژرژ پایولین

تعدادی از پژوهای زیبای دهه 30 میلادی را طراحی کرد. سقف هاردتاپ جمع شونده نیز از ابداعات او به شمار می رود.

6. فرانکو اسکالیونه

الفارومیو Tipo 33 استرادله یکی از زیباترین خودروهایی که تاکنون ساخته شده و جولیتا و اسپشاله هم دیگر خودروهای زیبای الفا از کارهای او به شمار می ایند.

5. هارلی ارل

احتمالاً او یکی از الگوهای کریس بنگل است. در واقع او در عصر خود یکی از بانفوذترین طراحان جنرال موتورز بود. و ایده هایش این شرکت را در خط مقدم خودروسازان دنیا قرار داد.

4. خانواده پینین فارینا

اتومبیل های باورنکردنی طراحی شده توسط باتیستا پینین فارینا و پسرش سرجیو نظیر الفارومیو جولیتا اسپایدر، انواع فراری، پژو، مازراتی، فیات و سایر خودروها، این خانواده را تبدیل به یکی از مطرح ترین طراحان خودرو در صد سال اخیر نموده است.

3. مالکوم سایر

سایر از اولین طراحانی بود که به ایرودینامیک در طرح های خود بهایی ویژه داد. در عین حال این طرح ها از زیباترین خودروهای تاریخ به شمار می ایند. خودروهایی نظیر جگوار تیپ C، تیپ D، تیپ E و XJ13.

2. مارچلو گاندینی

لامبورگینی های استراتوس، میورای افسانه ای و کانتاچ به اندازه کافی برای کسب شهرت یک طراح زیبا و معروف هستند. ایا چیز دیگری لازم است؟

1. جورجتو جیوجارو

هیچ گاه نمی توان از طراحی خودرو سخن گفت و جیوجارو را به عنوان پرچم دار این هنر و صنعت ندید. خروجی کارهای او باورنکردنی است. ده ها مدل از فیات، الفارومیو، لامبورگینی، لوتوس، ب ام و، مازراتی، دوو، فورد، رنو، مزدا، فراری، فیات، هیوندای، فولکس و … از جمله کارهای او به شمار می روند. جیوجارو در سال 1999 به عنوان طراح خودروی قرن شناخته شد.


برچسب ها :