امروز : جمعه, 26 مرداد 1397
 طراحی اپارتمان 15 متری لوکس
4/00 امتیاز از 2 رای
 دکوراسیون  |     |   166

این استودیو که پیش از این نیز اپارتمان های چوبی را برای کوهنوردان در اتفاعات نروژ طراحی کرده بود در بیانیه خود درباره این اپارتمان می گوید: «مشتریان به دنبال فضاهایی بودند که امکان خلوت کردن با خودشان و تمرکز روی کار و تالیف را به انها بدهد اما در عین حال چشم اندازی عالی هم به مناظر اطراف داشته باشد.» طراح این اپارتمان با توجه به محل قرار گیری این اپارتمان که در شمال شهر و رو به یک ایستگاه قطار و در میان بوته های درختان واقع شده است، تلاش کرده است امکان ورود حداکثر نور به داخل ساختمان را فراهم کند.

نمای شمالی این ساختمان با یک پنجره بزرگ ساخته شده است که چشم اندازی زیبا به درختان جنگلی داشته و در عین حال کل فضای داخل اپارتمان را پر از نور افتاب می کند. معماران این اپارتمان می گویند: «بالا برده شدن پنجره ها در سمت جنوبی به خاطر ان است که از ورود بیش از حد نور به داخل ساختمان جلوگیری کند زیرا ممکن است موجب ناراحتی در اتاق کار شود و در عین حال این کار حریم خصوصی فرد را نیز تامین می کند. شکل این ساختمان نیز به دلیل حرکت از نمای کوتاه و عریض شمالی به نمای بلند و باریک جنوبی است.»

بخش اویزان شده در بالای در ورودی که شامل مکان نشستن و تشک و بالش برای خواب است در یک سمت مشرف به پنجره های شیشه ای است و البته با زاویه ای ساخته شده است که از دید خانه های همسایه به ان جلوگیری شود.

نمای داخلی این ساختمان نیز کاملا با چوب پوشانده شده که انعکاسی از نمای خارجی ان است و با استفاده از یک فرش قهوه ای طرح کلی داخل ساختمان تکمیل شده است. برای هماهنگ کردن لبه های ساختمان و ساختن راه پله ها و جا دادن انبار در دو طبقه، از تخته های چندلایه استفاده شده است. نرده های ساختمان نیز با استفاده از طناب های بافته شده با طول یکسان ساخته شده است.

مترجم: علی جعفری


برچسب ها :