امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 شش مکان تفریحی متفاوت دنیا
3/50 امتیاز از 1 رای
 خواندنی ها  |     |   128

 شش مکان تفریحی متفاوت دنیا

بزرگترین مانع سفر و تفریح، هزینه های مالی و کمبود زمان است. اما شناخت برخی از مناطق جالب هم می تواند به نوبه خود مایه فرح بخشی انسان باشد. در ادامه با شش جایی اشنا خواهید شد که با دیگر تفریحات کمی فرق دارند.

تراموای الاسکا

 شش مکان تفریحی متفاوت دنیا

گردشگران «جنگل ملی چوگاچ» در الاسکا در زمستان از راه ابی «گلِی سیِر کریک» عبور کنند، اما در تابستان سطح اب بالا امده و کار را مشکل می کند. بنابراین گردشگران و افراد محلی از تراموا (واگن برقی) بر فراز ان استفاده می کنند. این تراموا خطرات خود را به همراه دارد اما جایگزینی امن تر نسبت به عبور از راه ابی است. کسانی که می خواهند از اینجا عبور کنند باید سوار یک کابین شوند که تنها با یک کابل به بالا متصل است. سپس باید طناب را خودتان با دست بکشید تا کابین به جلو حرکت کند.

پل متحرک «رولینگ بریج» لندن

 شش مکان تفریحی متفاوت دنیا

به نوشته فرادید، انگلستان، خانه پل های متحرک است. پل های متحرک قدیمی در قلعه ها و پل تاور بریج از نمونه های این پل ها در انگلستان است. اما پل متحرک رولینگ بریجِ لندن گوی سبقت را از رقیبان خود ربوده است. این پل زمانی که بلااستفاده است مانند یک هزارپا جمع شده و در صورت نیاز کاملا باز می شود. هشت لولای مثلث مانند این پل براحتی جمع می شود و مانند یک دایره می شود. این پل متحرک بر روی یک کانال نصب شده و زمانی که قایقی می خواهد از روی ان عبور کند براحتی جمع می شود.

جاده ابی المان

 شش مکان تفریحی متفاوت دنیا

قرار نیست تمام پل های دنیا برای عبور عابر پیاده یا ماشین ساخته شود؛ گاهی اوقات قایق ها هم به پل نیاز دارند! پل ابی 918 متری «ماگدِبورگ» بزرگترین پل از نوع خود در جهان است. این پل قرار بود خیلی وقت پیش و در سال 1905 ساخته شود، اما دو جنگ جهانی و جنگ سرد ساخت ان را به تعویق انداخت. امروزه قایق ها و کشتی ها متناسب با این کانال می توانند از منطقه راین لند براحتی به برلین بروند.

ماشین کابلی چرخان افریقای جنوبی

 شش مکان تفریحی متفاوت دنیا

تا سال 1929، تنها راه رسیدن به قله کوه 1067 متری «تِیبل» در شهر کیپ تاون پیاده روی و کوه نوردی بود. در ان سال یک پل تلفریك ساخته شد که سطح کیفیِ ان تاکنون سه بار ارتقا یافته است. کابین های «روتیر» در سال 1997 وارد بازار شدند که کف ان چرخشی است و یک نمای 360 درجه را برای مسافران خود به ارمغان می اورد. حتی در مسیر بالا و پایین کابین احتمال سکته قلبی مسافران نیز وجود دارد، پس بهتر است خود را اماده کنید.

چرخ و فلک دریایی اسکاتلند

 شش مکان تفریحی متفاوت دنیا

دهه ها بود که قایق ها باید برای فاصله 35 متری بین دو کانال «فورث و کلاید» و «یونیِن» حدود یک روز منتظر می ماندند. اما در سال 1994، مهندسین اسکاتلندی طرحی را پیاده کردند که این کار سریعتر انجام شود. در نهایت «چرخ فالکرک» ساخته شد. فالکِرک تنها بالابر چرخان قایق در جهان است که با بارگیری شناور در یک کانال و چرخشی اهسته ان شناور را به سطح کانال دیگر منتقل می کند تا اختلاف سطح دو کانال انتقال قایق ها را کند نکند.

پلهای او ناتورِل هند

 شش مکان تفریحی متفاوت دنیا

اغلب زیرساخت ها در جهان به مرور زمان فرسوده می شوند، اما اینجا شرایط فرق می کند. این پل ها قرنها پیش توسط قبیله مگالایا وارکاسی با کمک ریشه درختان لاستیک هندی (درخت کایوچو) ساخته شده اند. انها ریشه این درختان را به سمت کناره رودخانه ها هدایت کردند و باقی کار را به طبیعت سپردند. مرور زمان و بارش باران به تدریج پل هایی را در این منطقه پدید اورد که رفته رفته قوی تر می شوند. در حال حاضر در برخی قسمت ها طول «پل های او ناتورل» یا پل های طبیعی به 30 متر می رسد و می تواند همزمان وزن 50 نفر را هم تحمل کند.


برچسب ها :