امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
مراقب نوشیدنی های سرد هنگام افطار باشید
4/00 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   124

رکنا: بازکردن روزه با «آب سرد» از عادات نادرست روزه داران است. مصرف نوشیدنی های سرد هنگام افطار باعث کمترشدن خون رسانی و به دنبال آن ضعف هاضمه و سنگین شدن معده و درد شکم و مشکلات ناشی از سو هاضمه می شود.

مراقب مصرف نوشیدنی های سرد برای افطار باشید

محمدعلی زارعیان دستیار تخصصی طب سنتی ایران افزود: فاصله طولانی میان سحر تا افطار و نیز گرمی هوا باعث می شود تا خون رسانی دستگاه گوارش در زمان روزه داری و به ویژه زمان افطار کاهش پیدا کند و به همین دلیل مصرف نوشیدنی های سرد باعث کمتر شدن خون رسانی و به دنبال آن ضعف هاضمه و سنگین شدن معده و درد شکم و مشکلات ناشی از سو هاضمه شود.

راهکارهای درمان اسکار بدون مواد شیمیایی

افراد سعی کنند در این ماه تا حد امکان از خانه و فضاهای خنک خارج نشوند و خوردن غذاهای سنگین و نیز غذاها و گوشت های چرب را کم کنند. همچنین از مصرف میوه های آبدار و نوشیدنی های خنک با فاصله مناسب از افطار یا شام، غافل نشوند.
بهتر است روزه با افطار مختصر مثل سوپ گرم حاوی اندکی غلات و حبوبات و سبزیجات، شورباهای ساده، شله زرد، فرنی و حریره بادام گشوده شود. فراموش نکنید که فاصله ۸ساعته بین افطار تا سحر، امکان هضم مناسب ۲ وعده سنگین را از دستگاه گوارش می گیرد لذا وعده افطار را سبک کنید و به خوراک های رقیق و رطوبت افزا اختصاص دهید و وعده سنگین را به سحر موکول کنید تا هم سیری طولانی تری ایجاد کند و هم فرصت مناسب برای هضم آن وجود داشته باشد


برچسب ها :