امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 طراحی خلاقانه پلکان مارپیچ این اداره در لندن
3/50 امتیاز از 1 رای
 دکوراسیون  |     |   130

طراح این اثر در سال 2013، جایزه برتر طراحی را به علت ادغام این پلکان مارپیچ بدون ستون مرکزی از ان خود کرده است.همین ایده باعث شده تا سایر طراحان نیز هویت جدیدی در طراحی پلکان شناسایی کنند.
از انجا که هیچ مانعی در قسمت مرکزی نیست، هرسطح از پله ها دارای نقشی متفاوت بوده و همچون یک سکو عمل می کنند. به علاوه، این پلکان از نوع معمولی مشابه ، بسیار عریض تر بوده و باعث می شود هر سکو همچون یک فضای اجتماعی با کاربردهای مختلف مانند فضای برگزاری جلسه یا غذاخوری تبدیل شود.

مارپیچ های پلکان رو به سه سکوی چوبی گرد باز می شوند و نمایی با 4 ساختار تشکیل می دهند.سکوها با گلدان های زیبا و گیاهان تازه پوشانده شده اند.سکوی اول، کتابخانه ای کوچک با کتاب های متعدد است.

سکوی دوم، با ساختار استیل و با لامپ های 5 بعدی zettle تزیین شده ، مخصوص پر کردن یادداشت توسط کارمندان است و محیطی پر از کاغذ.

در بالای پلکان یک فضا برای نشستن با دستگاه اب گرم قرار دارد که برای تقویت پوست طراحی شده است. این دستگاه کارکرد تصفیه هوای اتاق با گیاهان تازه را هم دارد.در این قسمت، کارمندان با هم به نشست و گفتگو می پردازند و نوشیدنی های دلخواه می نوشند.

این پله ها را با استیل و چوب بلوط امریکایی ساخته اند و در عین حال، جزیی منحصربفرد و سرشار از تازگی در طراحی اداره تلقی می شود. این پلکان بصورت طبیعی در سراسر اداره کشیده شده است. به علاوه گیاهان بکار رفته در هر سکو، باعث تصفیه هوا و انرژی بخشی بیشتربه کارکنان می شوند.

راهروی پله ها، از تمام 4 سطح به خوبی دیده می شود. در این طرح غیرمعمولی، مزایای بسیار نهفته است. که از این جمله، می توان به افزایش خلاقیت و تعاملات بین کارمندان و مدیران اشاره کرد. این طرح را با پله های مشابه مقایسه کنید، می بینید که نمای منحصر بفرد ان از دور فریاد می زند.

کارمندان می توانند روی قسمتهای مختلف این پلکان، انواع گیاهان مورد علاقه خود را نگهداری کنند و البته نمای انتیک و فانتزی پلکان مارپیچ، همچنان ستودنی است.

مترجم: نازنین محمدی


برچسب ها :