امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 طراحی زیبا برای سن نمایشگاه معماری
4/50 امتیاز از 3 رای
 دکوراسیون  |     |   153

ریچاردسون درباره این سازه می گوید:«ما یک فرم معماری را از 101 قطعه مقوایی طراحی کرده ایم. هدف از این کار زنده کردن هویت نمایشگاه بود. لذا این سازه از قطعات Wشکلی ساخته شده است که در واقع حصاری دور محل نمایش اثار ایجاد می کنند.»

این سازه عظیم دورتادور یک سن نمایش و اجرا قرار می گیرد و در انجا فینالیست ها می توانند اثار خود را ارایه دهند. ریچاردسون می گوید:«با این تقسیم بندی امکان برگزاری مراسم دیگر در نقاط جداگانه نمایشگاه فراهم می شود.» از انجا که در این مکان قرار است 300 اثر نامزد جوایز نمایش داده شوند، در طراحی پوپولوس از کاغذهایی استفاده شده است که با کابل های مغناطیسی به سقف متصل شده اند تا فضای سن به حداکثر مقدار ممکن برسد.

ریچاردسون می گوید:«تفکر ما درباره فضای نمایشگاهی این بود که همه چیز را سیال بسازیم وهمه چیز را از روی دیوارها برداریم و لذا شبیه این است که در جنگلی از این اثار قدم بزنیم.» نیمی از فضای این نمایشگاه با اثار تکمیل شده پر شده است. زیارتگاه شبیه نوار در ژاپن ، غار چوبی کانادا و خانه ای شبیه یک روستا در استرالیا از جمله این پروژه های نهایی این نمایشگاه هستند.

نیم دیگر این نمایشگاه نیز به پروژه های اینده اختصاص داده شده است. ریچاردسون می گوید: «قابل حمل بودن بخش مهمی از طراحی این سن بوده است. این اغاز کاری جدید در نمایشگاه جهانی معماری است. در اینده وقتی این نمایشگاه بخواهد مراسم ماهواره را با دفعات بیشتر انجام دهد، از همین تجربه طراحی شده استفاده خواهد کرد و البته امکان حمل فیزیکی ان به دیگر مکان ها را هم دارد.»

نمایشگاه بعد قرار است در سنگاپور برگزار شود. برندگان این نمایشگاه در 31 رشته مختلف از میان اثار ارسالی از تمام نقاط جهان انتخاب خواهند شد و البته یک پروژه نیز توسط هیات داوران به عنوان ساختمان جهانی سال انتخاب خواهد شد. سو فوجی میتسو، چارلز جنکز و پیتر کوک داوران امسال این نمایشگاه هستند.

مترجم: علی جعفری


برچسب ها :