امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 شنا کردن در ارتفاع 30 متری
4/00 امتیاز از 2 رای
 دکوراسیون  |     |   184

این استخر که طراحی ان از اکواریوم های شیشه ای الهام گرفته شده، توسط مهندسان شرکت اراپ اسوسیتس (Arup Associates) طراحی شده است و کارشناسان طراحی دریایی شرکت اکرسلی (Eckersley) و طراحان اکواریم شرکت رینولدز (Reynolds) نیز به عنوان مشاور در این پروژه شرکت داشته اند. بلوک های مسکونی این منطقه توسط گروه ساختمان سازی بالیمور (Ballymore) ساخته شده و البته بار، حمام بخار و سونا هم در سقف این ساختمان ها گنجانده شده است. البته یک پل دیگر هم بین این دو ساختمان ایجاد شده است که بازدیدکنندگان می توانند بصورت پیاده یا با استفاده از دوچرخه از ان استفاده کنند.

شن مولریان، مدیرعامل گروه بالیمور نیز می گوید:«نظریه من درباره این استخر اسمانی از تمایل خودم برای عبور از مرزهای غیرممکن ساخت و ساز و مهندسی الهام گرفته است. دلم می خواست چیزی را انجام دهم که تا کنون هرگز انجام نشده است.»
او می افزاید:«سازه شفاف استخر اسمانی (Sky Pool) نتیجه پیشرفت هایی قابل توجه در فناوری در دهه گذشته است. تجربه استخری واقعا منحصربفرد که احساس شناور بودن در اسمان مرکز لندن را به انسان می دهد.» منطقه المز ناین در جنوب لندن در حال حاضر محل ساخت و سازهای گسترده در قالب بخشی از طرح توسعه شهری شرکت های فوستر و فرانک گری است.
بر اساس این طرح قرار است دو تونل دیگر نیز برای اتصال این منطقه به قلب لندن ایجاد شود که طراحی و ساخت ان با شرکت بیگ (BIG) از بزرگترین شرکت های معماری انگلستانی است. قرار است این برنامه توسعه شهری در منطقه باغ سفارت تا سال 2017 تکمیل شود. در نقطه دیگری از لندن، یعنی منطقه کینگز کراس، نیز اولین دریاچه مصنوعی ساخت دست انسان ایجاد شده است که هم یک سازه هنری و هم یک مرکز تفریحی محسوب می شود.


مترجم: علی جعفری


برچسب ها :