امروز : پنجشنبه, 28 تیر 1397
دیابتی ها و ۶ میان وعده عالی
3/00 امتیاز از 1 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   121

این حقیقت که شما مبتلا به دیابت هستید باعث نمی شود که خود را از لذت خوردن میان وعده های خوشمزه محروم کنید. تنها چیزی که به آن نیاز دارید انتخاب درست میان وعده هاست.

دستورهای غذایی زیر به شما در این انتخاب درست کمک کرده و سطح قند خون شما را در سطح تحت کنترل نگه می دارند.

۱- آجیل مخلوط

درست است که می توان آجیل را از آجیل فروشی ها تهیه کرد اما این کار معمولا مقرون به صرفه نیست. شما می توانید با صرف کمی وقت ترکیب دلخواه خودتان را با هزینه کمتر داشته باشید. این میان وعده سیر کننده و دوستدار دیابت است.

پیشنهاد ما:

  • یک لیوان بادام زمینی بو داده کم نمک
  • یک لیوان بادام خام یا بو داده
  • یک لیوان مغز تخم کدو
  • نصف لیوان کشمش یا مویز
  • می توانید به دلخواه مقداری گردو یا مغز تخم آفتابگردان هم به آن اضافه کنید

۲- میوه و پنیر

ترکیب میوه و پنیر میان وعده ای است که هرکس حتی با وجود ابتلا به دیابت می تواند از آن لذت ببرد. انواع مختلفی از میوه ها را برای این کار می توان استفاده کرد. فرقی نمی کند شما کدام ترکیب را انتخاب کنید از هماهنگی این میوه ها با پنیر شگفت زده خواهید شد.

پیشنهاد ما:

  • سیب
  • پرتقال
  • انگور به همراه پنیر چدار و موزارلای تازه کم چرب

۳- ذرت بو داده

هیچ چیز به اندازه ذرت بو داده تازه و داغ هوس انگیز نیست. ذرت بو داده در مارک های مختلف همیشه در دسترس است، هر چند که اگر خودتان بتوانید آن را تهیه کنید بهتر است. هر یک لیوان ذرت بو داده تنها ۳۱ کالری دارد اما تاثیر سیر کنندگی آن هنگامی که هنوز وقت ناهار نرسیده است بسیار زیاد است.

۴- کراکرها

کراکرها یا همان بیسکوئیت های ترد نمکی در انواع و طعم های مختلف وجود دارند. هنگام خرید آنها به میزان سدیم یا همان نمک ذکر شده در جدول حقایق تغذیه ای توجه کنید. به طور معمول می توانید در روز ۶ عدد بیسکوئیت متوسط بخورید اما توجه کنید که میزان مصرفی سدیم و کربوهیدرات را در حد ۱۲۰ میلی گرم سدیم و ۲۰ گرم کربو هیدرات نگه دارید

۵- چیپس سبزیجات

چیپس دیگر به معنای سیب زمینی سرخ کرده نیست. امروزه به راحتی می توان از انواع سبزیجات در خانه چیپس تهیه کرد. تنها کافی است مقدار روغن زیتون به سبزیجات مورد علاقه خود مثل کاهو، کلم بروکلی یا کلم کالی، کدو و… اضافه کرده و همراه با ادویه های مورد علاقه خود در فر قرار دهید. سپس هنگامی که به خوبی برشته شدند آنها را از فر درآورده و به عنوان اسنک یا همان میان وعده همراه خود داشته باشید

۶- ماست یونانی

ماست یونانی که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده در واقع همان ماست خانگی خودمان است که آب آن کمی گرفته شده باشد. برای تهیه این ماست می توانید با شیر کم چرب در خانه ماست درست کرده و سپس آن را به مدت ۲ ساعت در تنظیف بریزید تا آب آن گرفته شود. این ماست به دلیل پروتئین بالا خاصیت سیر کنندگی دارد و برای دیابتی ها بسیار مفید است. می توانید این ماست را همراه با میوه دلخواه مصرف کنید.


برچسب ها :