امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 طراحی صندلی پاپ برای سخنرانی در امریکا
3/50 امتیاز از 1 رای
 دکوراسیون  |     |   160

src=/content/pi/2016/10/2845/cb6ce0f6-aaf9-4900-8156-c39be300ec96.jpg

این صندلی محل نشستن پاپ در جریان سخنرانی عمومی در میدان «مدیسون» نیویورک بود. این صندلی توسط شرکت «Jim Lenahan ProductionDesign» طراحی و تولید شده است. پاپ فرانسیس اولین رهبر کاتولیک های جهان است که در جلسه مشترک کنگره امریکا سخنرانی کرد. و به گفته «تیموثی دولان»، اسقف اعظم نیویورک، در مراسم رونمایی این صندلی، طراحی این جایگاه تاکیدی دوباره است بر موضوع «سادگی و افتادگی» که همواره مورد تاکید پاپ بوده است.
اسقف دولان می گوید: «صندلی جایگاه ویژه ای در تصویرسازی های کاتولیک دارد، صندلی نمادی از اتحاد و نمادی از نهاد اموزگار است. کسی که بر صندلی «سنت پیتر» تکیه می زند پاپ اعظم است و بنابراین این صندلی بسیار مهمی برای ما خواهد بود.»
او می افزاید:«خود پاپ خواهان چیزی ساده و البته چوبی بود و ما هم از حاصل کار بسیار راضی هستیم و از کسانی که ان را بوجود اوردند تشکر می کنیم.»
طراح این صندلی می گوید: «در زمان طراحی این محصول محوطه باغ میدان مدیسون را در نظر داشتم، از جمله نورپردازی سن که قبلا هم برای کنسرت «بیلی جویل» انجام شده بود. قرار بود او در اینجا کنسرت برگزار کند اما به خاطر سخنرانی پاپ مکان کنسرت را تغییر دادند و حالا پاپ هم از همان نور پردازی استفاده می کند.»

مترجم: علی جعفری


برچسب ها :