امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 طراحی مدرن صندوق صدقات
4/00 امتیاز از 2 رای
 دکوراسیون  |     |   183

طراحی مدرن صندوق صدقات

این جعبه یک بدنه سیلیکونی 25 سانتی متری دارد که از گردن باریک ان به بالا و با حالتی خمیده، ادامه پیدا کرده است. هوبرت درباره این طراحی جدید می گوید: «صندوق صدقات معمولی، اشیایی بی روح هستند، که چیزی از خیریه و دخیل کردن انسان ها در کمک به انها نمی گویند.» هوبرت که استودیوی طراحی خود را در سال 2015 با نام لیر و با هدف تمرکز روی طراحی کالاهای دیجیتالی و فیزیکی و پروژه های «انسان محور» باز گشایی کرده است می گوید: «ما به دنبال چیزی دوستانه، گرم و قابل شناسایی بودیم. چیزی در حد خمیدگی ناچیز صندوق به سمت کاربر.

همین نشانه ناملموس و کوچک به عقیده ما می تواند فرد را به دادن صدقه بیشتر ترغیب کند. به نظر ما این مسیله تغییری بزرگ برای چنین شییی است که تا کنون مدنظر قرار نگرفته است.» نکته ریز دیگر در طراحی این صندوق صدقات ان است که صندوق های موجود معمولا طوری طراحی می شوند که برای حمل انها باید از پایین گرفته شوند که وزن سکه ها را به بالای دست انتقال می دهند. اما این جعبه ها با استفاده از دستگیره روی گردنشان حمل می شوند و بنابراین برای حمل بار سنگین و تعداد زیاد راحت هستند.

شیار انداختن سکه به داخل این صندوق های صدقات در بالای ان قرار گرفته است و در کف ان نیز دریچه ای برای خالی کردن صندوق تعبیه شده است. این طراحی جدید با رنگ های خاکستری، قرمز و ابی عرضه شده است و برای بانک ها نیز نمونه ای با کف کوچکتر طراحی شده است تا فضای کمتری را در پیشخان بانک اشغال کند. موسسه خیریه مگی، حامی بیماران سرطانی سابقه ای بلند در همکاری با طراحان و معماران از جمله با «اسنوتا»، «توماس هیثرویک» و «نومن فوستر» در طراحی ساختمان های مراکز خود دارد.

مترجم: علی جعفری


برچسب ها :