امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 حرکت در تونل های تور نمایشگاه اینسبراک
4/00 امتیاز از 2 رای
 دکوراسیون  |     |   159

حرکت در تونل های تور نمایشگاه اینسبراک

حرکت در تونل های تور نمایشگاه اینسبراک

این استودیو که مدیریت ان برعهده سون جانک، کریستوفر کاتزلر و نیکولا رادلیکویچ قرار دارد به خاطر خلق سازه های تعاملی معروف شده است که بازدیدکنندگان می توانند از انها بالا رفته، عبور کننده و حتی در داخل انها پنهان شوند.
مواد موردنیاز برای خلق این سازه ها شامل نوار چسب، طناب و فرش می شود. این استودیو از تورها در چند نمایش قبلی خود مانند راه پله سیاه موزه لینز و وب کشی گالری بلژیان نیز استفاده کرده بود.

در این سازه جدید، تیم طراحی از رشته های الاستیک برای اویزان کردن تونل هایی از تورهای سیاه در داخل اتاقی های بزرگ ساختمان استفاده کرده است. این تونل های توری مسیری را بین فضاهای مختلف ایجاد کرده و از سوراخ های روی کف به بالا امده و دور ستون های ساختمان می چرخند. برخی از این تونل ها بن بست هستند.
طناب های کشی نگه دارنده تونل باعث می شود این سازه ها در زمان عبور افراد بالا و پایین بپرند. بافت باز این تورها به کاربران امکان می دهد دیگران را در تونل های دیگر ببینند.

طراح این تونل ها می گوید: این حد پراکنده بودن نگه دارنده های سازه حتی امکان توزیع نیرو را هم فراهم کرده و نوعی احساس نرمی و کاملا شفاف بودن را هم زمان با عبور از خلاهای معماری ساختمان در سازه به وجود می اورد. این مسیله موجب می شود حس سیال بودن به فرد داخل ان دست دهد.
این تونل ها قرار است تا 10 اکتبر در این محل استفاده شوند و بعد از ان می توان کل سازه را باز کرده و حتی با شکلی متفاوت در مکانی دیگر نصب کرد. نیومن می گوید: هندسه نامنظم این تونل ها با شکل نامنظم طناب های نگه دارنده تعریف می شود که ان را با پاراسایت عالی تبدیل می کند. این سازه با هر جا و هر شرایطی کاملا سازگاری پیدا می کند.

مترجم: علی جعفری


برچسب ها :