امروز : پنجشنبه, 25 مرداد 1397
 بچه ها چطور خودشان لباس بپوشند؟
4/50 امتیاز از 3 رای
 مد لباس  |     |   152

 بچه ها چطور خودشان لباس بپوشند؟

مشکل کجاست؟!

این چنین نیست که او بلد نباشد که لباس بپوشد. شما قبلا دیده اید که لباسش را خودش پوشیده است، اما همین که از او می خواهید به تنهایی گلیمش را از اب بیرون بکشد، مقاومت می کند. از شما برای یک کفش پوشیدن ساده، طلب کمک می کند. او می خواهد شما کنارش باشید و از تنهایی می ترسد.

 بچه ها چطور خودشان لباس بپوشند؟

لباس پوشیدن به تنهایی، خیلی هم، کار اسانی نیست. شاید گره زدن بند کفش و پوشیدن شلوار، برای شما به منزله هوا کردن اپولو نباشد، اما کودک شما هنوز کوچک است. و هنوز ان مهارت و زبر دستی را به دست نیاورده است. برای به دست اوردن این مهارت، احتیاج به قوت قلب و مثبت اندیشی شما دارد.

چه باید کرد؟!

زندگی را برای او اسان کنید و لباس هایی برایش تهیه کنید که پوشیدنش راحت باشد. کفش های چسبی برای او بگیرید و بلوزهایی که یقه اش گشاد و ازاد باشد. ابتدا به او یاد دهید که چطور لباس هایش را دراورد. به او بگویید: « بلوزت را به من بده!» یا « جوراب هایت را در بیاور!». برای این که استقلال کودک خود را بالا ببرید، به او حق انتخاب بین دو چیز بدهید. به طور مثال دو جفت از کفش هایش را به او نشان دهید و بگویید: « کدام را دوست داری بپوشی؟ ». برای صرفه جویی در وقت، لباس های او را از شب قبل اماده کنید و ترفندهای کوچکی به کار گیرید... . به طور مثال، یک حلقه کوچک، به قزن زیپ او اویزان کنید تا انگشت های کوچک او اسان تر ان را به کار گیرد. یا برچسب هایی به لباس او بزنید که قسمت جلو و پشت لباس را از هم تشخیص دهد. اموزش لباس پوشیدن را برای او تبدیل به یک بازی سرگرم کننده کنید.

ان چه باید به او گفت

شما باید بدانید که هر چه بیشتر داد بزنید و بد اخلاقی کنید، او بیشتر لج می کند. به او بگویید: « من می دانم که تو الان کوچک هستی، و نمی توانی مانند یک ادم بزرگ رفتار کنی و لباس هایت را، بدون کمک بپوشی! اما می توانی تلاش کنی که فقط کفش هایت را خودت به پا کنی.

مترجم: سپیده جلالی


برچسب ها :