امروز : پنجشنبه, 25 مرداد 1397
 بازگشت لباس سر همی به دنیای مد
3/50 امتیاز از 1 رای
 مد لباس  |     |   284

 بازگشت لباس سر همی به دنیای مد


از کجا می اید؟

 بازگشت لباس سر همی به دنیای مد

این لباس، ابتدا لباس کار کارگران در قرن نوزدهم بوده است. در دوران جنگ جهانی دوم، این لباس بر تن خلبانان هواپیماهای شکاری و چترباز دیده می شد. در همین دوران بود که این لباس وارد کمد خانم ها شد، چون مردان به جنگ رفتند و خانم ها در کارخانه ها مشغول به کار شدند. در اواخر سال شصت بود که این لباس نظر طراحان مد را به خود جلب کرد و ایو سن لورن این لباس را در مجموعه سال 1968 خود قرار داد. سپس با اوج گیری مد دیسکو( مد دیسکو، به سبکی از پوشش در اواخر دهه 70 گفته می شد که لباس ها در ان رنگ های تند و بسیار براق داشت) در اواخر سال های هفتاد، لباس های سرهمی همه گیر شد. به خصوص با کلیپ راک با تو با هنرمندی مایکل جکسون، که در ان یک سرهمی پولک دوزی به تن کرده بود.


لباس های سر همی در رژه های بهار و تابستان 2015

 بازگشت لباس سر همی به دنیای مد

در اینجا، در رژه ای از برند کلویی، لباسی سرهمی، برگرفته از لباس اتش نشانان می بینیم که سرتاپا جین است. این مدل به همراه سرهمی، کفش های چرم و مخمل با پاشنه ای کوتاه به پا کرده است. تصویر دیگر متعلق به مدل سونیا ریکیل است و به ما نشان می دهد که این نوع لباس را می توان در رنگ سفید نیز پوشید و در این صورت برای کنار دریا عالی خواهد شد.


چرا سرهمی لباسی دوست داشتنی است؟

 بازگشت لباس سر همی به دنیای مد

چون در عین حال هم شلوار است و هم بلوز و دیگر نیازی نیست که در این فکر باشیم که ان را با چه بپوشیم؟ و هم چنین، بر خلاف ان چه گفته می شود برای به تن کردن ان لازم نیست خیلی قلمی باشیم. این لباس، حتی بر تن زنان چاق نیز زیباست. این موضوعی ست که کیم کارداشیان نیز بر ان صحه گذاشته است. کافی ست مدلی که انتخاب می کنید، یقه ای دکلته یا گرد داشته باشد یا این که بدون استین باشد. و همچنین همراه ان کفش پاشنه بلند بپوشید که در عین حال که شما را بلند و کشیده می سازد، ظرافت دخترانه این لباس را بیشتر نشان می دهد. دلیل دیگری که برای محبوب بودن این لباس می توانیم ذکر کنیم، این است که برای پوشیدن ان محدودیت سنی وجود ندارد. ستارگان زیادی مانند ریحانا، کیندی کراوفورد، کریستن استوارت، کندال جنر، کامرون دیاز و هایدی کلوم با سبک های متفاوت و در شرایط مختلف، بلوز شلوار سرهمی بر تن کرده اند.

چهار نکته که در پوشیدن سرهمی، باید از ان اجتناب کرد

 بازگشت لباس سر همی به دنیای مد

- درست است که این لباس، باید دقیقا اندازه ما باشد، اما نباید به تن مان بچسبد. به جوینث پالترو که یک سرهمی از برند الی ساب به رنگ گوشتی به تن کرده، نگاهی بیندازید. او با پوشیدن چنین سرهمی تنگی از لبه تیغ رد شده و انتقادات را نسبت به خود برانگیخته است.
- نکته دیگر این است که لباس ما، نباید خیلی گشاد باشد. استفاده از یک کمربند، ظرافت زنانه بیشتری به این لباس می دهد.
- دقت کنید که رنگ سرهمی شما نباید خیلی براق و تند باشد. همچنین پوشیدن سرهمی هایی با پارچه های طرح دار نیز ممنوع است. برای این فصل، رنگ های پیشنهادی ما رنگ های یک دست، مانند خاکی ست. همچنین جینی که خیلی روشن نباشد . یا حتی رنگ شیری نیز بد نیست.
- نکته دیگری که باید از انجام ان اجتناب کرد، کوتاه کردن یا بالا زدن زیاد شلوار سر همی است. ما می توانیم ان را در حدی که قوزک پای مان معلوم شود، ان را کوتاه کنیم.

پوشیدن سرهمی در بیست سالگی

 بازگشت لباس سر همی به دنیای مد

در بیست سالگی، هر نوع لباسی ازاد است! سرهمی تان می تواند کوتاه و براق باشد و حتی ان را با اسنیکر بپوشید. مانند استوارت که قبل از نمایش رژه کن، سرهمی خود را با یک جفت اسنیکر پوشیده است.


پوشیدن سرهمی در سی سالگی

 بازگشت لباس سر همی به دنیای مد

بومبا الساندرا امبروزیو، یک سرهمی با پارچه ای مواج انتخاب کرده است تا ظرافت زنانه بیشتری داشته باشد. برش های لباس او نیز، بر جذابیتش افزوده است. او برای این که ظاهر عصا قورت داده ای در طول روز در این لباس نداشته باشد، صندل های تختی به پا کرده است.


پوشیدن سرهمی در چهل سالگی

 بازگشت لباس سر همی به دنیای مد

سرهمی ای که می بینید، برگرفته از لباس اتش نشان هاست و امسال نظر همه را به خود جلب کرده است. سرهمی هایدی کلوم، به رنگ خاکی ست و ان را با نیم بوت های بژ پاشنه بلند پوشیده است. او به سادگی، با تا زدن استین ها و پاچه های شلوارش، ظاهری شیک به لباسش داده است. او برای این که کاملا بر روی مد باشد، حلقه ای طلا بر انگشت کرده و یک زنجیر نازک بر گردن اویخته است. عینک افتابی خلبانی او و ساک لویی وویتونش که بر شانه اویخته، او را جذاب و پرشکوه ساخته است.

مترجم: سپیده جلالی


برچسب ها :