امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 ملیسا مک کارتی از طراحی یک کمد لباس می گوید
4/50 امتیاز از 3 رای
 مد لباس  |     |   142


ایده راه اندازی خط تولید شخصی شما از کجا امد؟
این در واقع ان چیزی بود که من برای زندگی می خواستم. از دوران مدرسه روی لباس زنانه متمرکز بودم. مادر بزرگ من یک خیاط بود و من البومی از طراحان را نگه داشتم. همچنین مقدار بسیار زیادی کتاب های طراحی با الگوهای داخل انها داشتم. هنگامی که به دانشگاه رفتم لباس و منسوجات درست می کردم. وقتی به نیویورک نقل مکان کردم بازیگری را اغاز کردم و بعد از سال ها فکر کردم می خواهم به دنیای مد بازگردم.

چه چیزی باعث شد شما چنین بازگشتی داشته باشید؟
من نمی توانستم محلی را پیدا کنم که چیزهایی را که واقعا می خواستم بپوشم و مدرن بمانم، بفروشد. من بسیاری از لباس های خود را درست می کردم یا انها را از شوهای مختلفی که چنین چیزهایی درست می کنند می گرفتم. همیشه سایر خانم ها از من می پرسیدند این لباس ها را از کجا اورده ام، بنابراین وقتی این فرصت فراهم شد دوست داشتم چنین کاری انجام دهم. یک نیاز واقعی برای این کار وجود دارد و به نظر می رسد زمان مناسب ان فرا رسیده است.

در این راه با چالش تعجب اوری هم مواجه شدید؟
میلیون ها چالش! من یک خط تولید بسیار بزرگ دارم. همیشه فکر می کردم کار سرگرمی مساوی با دیوانگی است، اما ان کار در مقابل مد هیچ چیزی نیست! مد یک حرکت مداوم برای تلاش، خلاق بودن و تلاش برای فکر کردن به چیزهای جدید است. همچنین واقعا دل شکسته می شوید زمانی که واقعا چیزی را دوست دارید و سپس هیچ کس سراغ ان نمی اید، چون انها فکر می کنند خرید این لباس کمی بیش از حد ریسک است و هیچ کس ان را نمی خرد. اما مطمین هستم که من یک میلیونیوم از همه ان چیزی هستم که قصد دارم به دست اورم. هر روز چیز دیگری اتفاق می افتد و من فقط می گویم: «واقعا؟ ما نمی توانیم این کار را انجام دهیم؟» من همیشه درخواست انجام فرایندهای دیوانه واری را دارم که هزینه های میلیارد دلاری دارد و عکس العمل دیگران این است که:« نه شما نمی توانید این کار را انجام دهید.»

گفتید زمانی که لباس های خود را به تن می کردید مردم شما را در خیابان متوقف می کردند. هیچ کدام از ان قطعه ها به مجموعه جدید شما وارد شدند؟
بله، من بسیاری از این لباس ها را می پوشم و بسیاری از انها از کمد لباس خود من امده است.

خط تولید شما برای کدام دسته از زنان طراحی لباس می کند؟
خودخواهانه است اما برای افرادی شبیه خودم و دوستانم. من در مورد همه چیزهایی که در طول روز باید با انها مقابله کنم و به انچه دوستان من در یک روز انجام می دهند فکر می کنم. احساس می کنم زنان روزهای طولانی و لحظات متنوعی دارند، خواه بچه داشته باشند یا نداشته باشند. من می خواهم قادر باشم کفش خود را تغییر دهم و با کفش پاشنه بلند یا تخت، بازهم لباسم خوب به نظر برسد. من می خواهم هر قطعه از لباس ها به 15 روش مختلف قابل استفاده باشد.

src=/content/pi/2016/10/1862/7a91ae32-633e-43e1-bb59-715e743f3e41.jpg src=/content/pi/2016/10/1862/6968cdf7-62f2-42ee-bc85-2060a6e3be47.jpg

من کنجکاو هستم که ایا شما از چیزی غیر از کمد لباس خود هم الهام گرفته اید؟
چیزهایی زیادی وجود دارد که من همیشه به دنبال انها می گشتم و کاملا نمی توانم انها را پیدا کنم. و پس از ان جین، من رابطه خنده داری با شلوار جین دارم. در یک دهه از زندگی ام جین نپوشیدم، اما در این خط مقدار زیادی جین دارم و ابتدا فکر کردم این کار بسیار قانع کننده است چون من همیشه شلوار جین می خریدم و پس از ان هرگز دوست نداشتم انها را بپوشم. بنابراین ما زمان زیادی بر روی جین گذاشتیم. من می خواستم انها واقعا راحت و در عین حال کاملا زیبا باشند. می خواهم انها فرم خود را به خوبی نگه دارند بدون اینکه احساس کنید در تمام روز یک پانسمان سفت دور بدن شماست. این کار واقعا سرگرم کننده بود و چشم ما به سوی فناوری جین باز شد. من واقعا همه تحقیقاتی که در این راه انجام شد را دوست داشتم.
به طور کلی، من فقط می خواستم یک کمد لباس واقعی درست کنم. اگر شما همه چیز را از مجموعه پاییز خریداری کنید و بعد انها را در یک چمدان بریزید و برای چند ماه به سفر بروید ایا بعدا همه چیز خوب خواهد بود؟ لباس هایی وجود دارد که با انها براحتی بیرون بروید، چیزهای که باید اویخته شوند، چیزهای که باید برای خرید انها عجله کنید و این نوعی از هدف ما بود.


برچسب ها :