امروز : ﺳﻪشنبه, 23 مرداد 1397
 قیمت باور نکردنی برای یک بنتلی قدیمی
3/50 امتیاز از 1 رای
 خواندنی ها  |     |   177

این حقیقت که این خودرو در شرایط مطلوبی نبود باعث نشد تا خریدار ان که هویتش برای ما ناشناس است در پرداخت 695 هزار پوند بابت این خودرو لحظه ای درنگ کند.این خودرو توسط پدربزرگ فروشنده در سال 1935 خریداری شده بود و به عنوان یک خودروی خانواده در ان سال ها مورد استفاده قرار می گرفت.


در سال 1985 این خودرو در یک انبار پارک شد و تا سه ماه پیش همان جا در حال خاک خوردن بود.صاحب خودرو فکر می کرد این بنتلی قدیمی حدود 30 هزار پوند ارزش داشته باشد و به هیچ وجه به ذهنش خطور نکرده بود که یک حراجی می تواند این خودرو را به فروش برساند.ولی وقتی راب هوبارد، کارشناس خودرو، این بنتلی را دید از همان اول متوجه شد که قیمت این خودرو بسیار بالاتر از ان چیزی است که صاحب ان فکر می کند.

حدس زده می شد این خودرو با قیمتی بین 150 تا 200 هزار پوند به فروش برسد. ولی در روز مزایده یک رقابت پرشور بر سر این خودرو شکل گرفت که پایان بخش ان پیشنهاد 695 هزار دلاری یکی ازخریداران بود. اقای هوبارد درباره این خودرو گفت: این یک کشف باور نکردنی بود. شاسی، موتور، اکسل، گیربکس و جعبه فرمان همگی فابریک بودند. حتی روکش صندلی های چرم سبز رنگ خاک گرفته این خودرو نیز فابریک بودند. برای خودرویی 80 ساله این چیزها باورنکردنی هستند.

تعداد 665 دستگاه از این خودرو بین سال های 1927 و 1930 تولید شد. بتلی گفته بود این خودرو را برای رانندگانی تولید کرده است که لذت رانندگی را در شتاب زیاد، سرعت بالا و طراحی بنتلی می بینند.

مترجم: احسان دوستی


برچسب ها :