امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 الی تاهاری، طراح ایرانی موفق لباس در امریکا
3/50 امتیاز از 1 رای
 مد لباس  |     |   191

پس از گذشت زمان تاهاری جوان و با استعداد شروع به کار کردن در یک بوتیک در گرینویچ منهتن کرد اما یک روز تصمیم گرفت که با ایده گرفتن از شرایط و روند مد در جامعه طرح های لباس های فانتزی خود را ارایه دهد. ابتدای کار وی سختی بسیاری داشت و او به سختی تواست لباس های خود را در مزون ها و فروشگاه ها به نمایش بگذارد.

پس از به نمایش گذاشتن طرح هایش با استقبال زیاد مردم روبرو شد و تصمیم گرفت که کار خود را ترک کند و با پول ناچیزی که بدست اورده بود یک مغازه کوچک در مرکز شهر نیویورک (میدان یرسون) افتتاح کند.الی تاهاری توانست با پیش بینی روند مد برای خانم های نیویورک لباس هایی زیبا و شگفت انگیز طراحی کند و با فروش فوق العاده بالای لباس های (دهه 80 میلادی) مغازه کوچک خود را گسترش دهد.
تاهاری در شب جشن تولد 46 سالگیش با همسرش اشنا شد و پس از چند ماه ازدواج کردند.این زوج موفق توانستند برند تاهاری (Elie tahari) را به چهره های شاخص سینما و شخصیت های مشهور امریکا معرفی کنند و این چنین شد که این زوج توانستند مغازه کوچک خود را به ده ها شعبه در شهرهای نیویورک، بوستن، همینتون، اتلانتا،
بکاراتون و لاس وگاس گسترش دهند.
هم اکنون برند تاهاری با داشتن صدها شعبه در امریکا و اروپا به عنوان ابر قدرتی در دنیای مد و فشن شناخته شده است و در ایران نیز این روزها برند مشهور و محبوب تاهاری با طرح های زیبا و جذاب خود در فروشگاه های اینترنتی ازقبیل (Dofito) در دسترس خانم های شیک پوش ایرانی قرارگرفته است. (www.dofito.com)

تاهاری در سال 1997 برندهای دیگری از جمله تیوری Theory را ثبت کرد که انها نیز در سطح برندهای شناخته شده ای در جهان است.


برچسب ها :