امروز : جمعه, 26 مرداد 1397
 پختن ته چین مرغ در ماهیتابه
4/50 امتیاز از 3 رای
 آشپزی  |     |   139

 پختن ته چین مرغ در ماهیتابه

- نمک و فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه

 پختن ته چین مرغ در ماهیتابه

- مرغ را با ادویه کم می پزیم بطوری که بعد از پختن فقط یک استکان اب داشته باشد. بعد از پخت استخوان های مرغ را جدا می کنیم.

- زعفران را در کمی اب جوش حل می کنیم. ماست را بهم می زنیم . نیمی از زعفران حل شده در اب جوش را با کمی نمک و فلفل و سه عدد زرده تخم مرغ در ماست می ریزیم و بهم می زنیم . گوشت مرغ ریش شده (درشت ریش کنید) را در ماست می خوابانیم.

- بهتر است از یک روز قبل مواد را در ماست بخوابانید.

- پلو را ابکش می کنیم. ته یک ظرف نسوز دو عدد زرده تخم مرغ، نصف روغن و یکی دو ملاقه از ماستی که گوشت مرغ را در ان خوابانده ایم می ریزیم. سه چهار کفگیر برنج در ماهیتابه ریخته و مایه را با برنج خوب مخلوط می کنیم و ته ظرف را با پشت قاشق حسابی صاف می کنیم.

- مقداری مرغ روی برنج می چینیم(تقریبا همه طرف را پر کند). باز سه چهار کفگیر برنج و دوباره از گوشت مرغ روی برنج می ریزیم. در هر مرحله با پشت قاشق صاف می کنیم و فشار می دهیم تا تخت شود.

- در اخر اب گوشت مرغ را با بقیه زعفران و سه چهار قاشق سوپ خوری روغن اب کرده و بقیه ماستی که در ظرف باقیمانده را مخلوط می کنیم و این مایه را روی سطح برنج می ریزیم.(ممکن است کمی اب زیاد شود اما هین اب اجازه می دهد تا پلو نسوزد و بافت نرمی پیدا کند)

- در ماهیتابه را با دم کنی می پوشانیم و اول بمدت 5 دقیقه با حرارت زیاد بعد از ان یک ساعت و نیم الی دو ساعت با حرارت کم، به همراه شعله پخش کن می گذاریم تا دم بکشد.


برچسب ها :