امروز : پنجشنبه, 25 مرداد 1397
 برای سفر ساحلی چه ببریم؟
3/50 امتیاز از 1 رای
 مد لباس  |     |   188

کیف مناسب
نخسین وسیله ای که باید به ان توجه داشته باشید، کیف یا ساک مناسب است. برای ساحل باید کیف ضداب، کوله ای که جای زیادی دارد یا وسیله ای داشته باشیم که فضای کافی برای همه وسایل موردنیاز برای کنار ساحل را در خود داشته باشد. به طور کلی، کیف باید مقاوم، ضداب، شیک و جادار باشد.

منظم بودن
برای اینکه کاملا منظم و سازمان یافته ساحل بروید، کیفی انتخاب کنید که زیپ و جیب زیادی داشته باشد. مثلا کیفی همچون کیف های مخصوص نوزادان که چندین جای مختلف برای وسایل مختلف دارند. کنار ساحل که می روید دمپایی شنی و حوله خیس خود را باید جدا از دیگر وسایل بگذارید، بنابراین کیفی انتخاب کنید که جاهای کاملا مجزا از هم دارد.

انتخاب وسایل مناسب
به نوشته برترین ها، ضد افتاب، کرم ضد گزش حشرات، حوله، کلاه، غذا و لباس مخصوص ساحل وسایل ضروری لب دریا رفتن هستند. برای اینکه همه انها را همراه داشته باشید و فراموش نکنید، پیش از بیرون رفتن فهرستی از انها تهیه کنید.

انتخاب حوله مناسب
حوله حجم زیادی دارد و بیشتر فضای کیف یا ساک را اشغال می کند. برای داشتن فضای بیشتر بهتر است حوله را لوله یا تا کنید و ته ساک قرار دهید و وسایل کوچکتر را روی ان بگذارید. حتی برای اینکه جای بیشتری داشته باشید می‎توانید از حوله های نازک سفری استفاده کنید که حجم زیادی ندارند.
در ضمن، بهتر است کیسه زیپ‎دار برای ساحل همراه داشته باشید که پس از تمام شدن تفریح و دوش گرفتن وقتی خواستید خانه بروید، حوله خیس و وسایل دیگر را داخل ان قرار دهید و سپس داخل ساک بگذارید.

محافظت از وسایل در برابر شن های ساحل
کیف های پلاستیکی زیپ دار که در اندازه های مختلف فروخته می شوند، بهترین گزینه برای حفاظت از وسایل شما در برابر اب شور دریا و شن های ساحل هستند. البته بهتر است از کیسه های چند بار مصرف استفاده کنید تا برای تان مقرون به صرفه باشد. یا مثلا از کیف های شفاف و مقاوم برای این منظور استفاده کنید که دوام عمری داشته باشد.

حفاظت از گجت ها
تقریبا بیشتر وسایل الکترونیک همچون موبایل یا دوربین، قاب های ضداب دارند که می توانید از فروشگاه های لوازم جانبی تهیه کنید. اما اگر دیدید این قاب ها گران هستند و اینقدر لب دریا نمی روید که بخواهید برای این مساله اینقدر هزینه کنید، بهتر است وسایل خود را داخل ماشین یا خانه بگذارید و اصلا لب دریا نبرید. باید بدانید کوچکترین اب یا شنی که وارد این دستگاه ها شوند، انها را خراب می کنند.


خوراکی های خنک میل کنید
در روزهای گرم تابستان لب دریا رفتن و زیر تیغ افتاب بودن هر نوع میوه یا خوراکی را خراب می کند. بنابراین، باید سعی کنید به طریقی از فاسد شدن یا زیر نور افتاب بودن انها مانع شوید. تنها راهکار ان نیز کلمن‎های بزرگ هستند که مواد را داخل یخ در انها قرار دهید.

استفاده دوباره از وسایل
از بطری های اب معدنی یا نوشابه و دلستر می توانید دوباره استفاده کنید. اما برای اینکه راحت تر باشید و نوشیدنی برای مدت بیشتری خنک بماند، از فلاسک های اب استفاده کنید.


برچسب ها :