امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 ابر موتورسیکلت های نه چندان گران
4/00 امتیاز از 2 رای
 خواندنی ها  |     |   175

 ابر موتورسیکلت های نه چندان گران

: باوجود اینکه موتورسیکلت های کروز در ایران حضور ندارند و این تنها کمپانی چینی رگا لرپتور است که تولیداتی را بر اساس طرح هارلی دیویدسون ان هم با مشخصات حداقلی به بازار ارایه می کند اما با توجه به علاقه ایرانی ها به این کلاس به خوبی می توان حدس زد که چنانچه محصولات متنوع ان به کشور راه پیدا کنند از فروش قابل ملاحظه ای برخوردار خواهند شد.

 ابر موتورسیکلت های نه چندان گران

به نوشته مجله سرعت، هر دو موتورسیکلت در ظاهر یکسانند و درواقع شباهت هایی نیز در بخش هایی همانند نشیمن گاه پایین، دسته موتور قایم و بالا، فضای پای وسیع و طراحی یکسان گلگیرها با یکدیگر دارند که در اصل الفبای طراحی کروزرها را تشکیل می دهد. در باطن ولی این دو موتور بسیار با یکدیگر متفاوت هستند. پیشرانه یاماها از نوع هوا خنک 942 سی سی است که برای ارایه قدرت در دورهای میانی طراحی شده و به همین دلیل هم 46 اسب بخار اوج قدرت ان در دور 5500 و گشتاور فوق العاده مناسب 69 نیوتن متری اش در دور 3 هزار تولید می شود.

 ابر موتورسیکلت های نه چندان گران

دربرابر ان استریت 750 از موتور اب خنک دو سیلندر هزار سی سی با سامانه EFI (تزریق سوخت الکترونیکی) سود می برد که با قدرت 55 اس ببخار، پرقدرت تر از یاماها نشان داده و با وزن 220 کیلوگرمی خود کمی هم (20 کیلوگرم) سبک تر از استاربولت نشان می دهد. با همه این حرف ها جالب اینجاست که در ازمایش شتاب گیری با توجه به گشتاور فوق العاده یاماها، این موتور شتاب صفرتاصد 5 ثانیه را از خود به جای گذاشته که 0.3 ثانیه سریع تر از هارلی دیویدسون است.

 ابر موتورسیکلت های نه چندان گران

در طی مسیرچهارصد متر مستقیم نیز یاماها با ثبت زمان 13.7 ثانیه بازهم 0.3 ثانیه سریع تر از هارلی دیویدسون نشان داده است. قدرت و گشتاور 56 نیوتن متری هارلی همانند اسپرت بایک ها در دورهای بالا همانند 7800 دور به اوج خود می رسد.

نشیمن گاه در یاماها استاربولت با توجه به ارتفاع 69 سانتی متری و محل قرارگرفتن دسته فرمان بسیار راحت ارزیابی می شود و باتوجه به اینکه جایی برای سرنشین دوم درنظر گرفته نشده جایگاه پشتی نیز بسیار راحت و مناسب سفرهای طولانی است. با این حال توجه داشته باشید که این موتور سیکلت عریض همانند رقیب خود چندان مناسب ترافیک شهری نیست خصوصا این که بزرگتر از ان چیزی که هست احساس می شود. یاماها از لحاظ صدای موتور و فنربندی نیز بسیار راحت و نرم ارزیابی می شود و هنگام سواری با ان فقط باید به پشتی صندلی تکیه داد و مسیر بزرگ راه را پیمود البته توجه به محدودیت سرعت الزامی است چراکه این موتور سیکلت تنها 5 ثانیه زمان نیاز دارد تا سرعتش از محدوده مجاز تجاوز کند.

 ابر موتورسیکلت های نه چندان گران

طرفداران پروپاقرص هارلی دیویدسون معتقدند موتورسیکلت های مدرن این کمپانی دیگر چندان حس نوستالژیک مدل های قدیمی را ندارند و دیگر پیرو مکتب قدیمی ساخت کروزرها نیستند؛ نکته ای که البته نه به عنوان یک ایراد توسط هارلی پذیرفته شده و انطباق ان با سلیقه مدرن خریدار امروزی دلیل این امر ذکر شده است.

 ابر موتورسیکلت های نه چندان گران

با این وجود استریت 750 را همچنان باید یک هارلی دیویدسون اصیل دانست که حس سواری با ان قابل قیاس با هیچ موتورسیکلت دیگری نیست. نشیمن گاه و سواری هارلی همانند رقیب شرقی خود راحت نیست و صدای موتور تا حدودی با غرولند همراه است اما احاطه به اطراف و تسلط به موتور عالی ارزیابی می شود، به نحوی که در ترافیک شهری با وجود طول کشیده تر بازهم احاطه به ابعاد ان کار چندان سختی نیست.

 ابر موتورسیکلت های نه چندان گران

هارلی در بزرگراه به لطف موتور قدرتمند خود قادر است به بیشینه سرعت 175 کیلومتر در ساعت دست یابد، در حالیکه یاماها سرعت 165 کیلومتر را برای خود به ثبت رسانده است. اما نکته منفی که در هر دو موتورسیکلت به چشم می خورد باک کوچک انهاست که موتورسوار را مجبور می کند هر 165 کیلومتر یک بار جهت سوخت گیری متوقف شود.

 ابر موتورسیکلت های نه چندان گران

درمجموع باید گفت هردوی این موتورسیکلت ها با قیمت حدود هشت هزار دلار جزو گزینه های قابل تامل در کلاس کروزهای میان وزن محسوب می شوند. در اخر باید گفت که یاماها نرم تر، راحت تر و کمی سریع تر و در مقابل هارلی اصیل تر و تا حدودی با ثبات تر عمل می کنند.


برچسب ها :