امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 سوزوکی برای تولید موتورسیکلت توربو اماده می شود
3/50 امتیاز از 1 رای
 خواندنی ها  |     |   242

نمایشگاه سال 2013 شهر توکیو اولین جایی بود که کمپانی سوزوکی از کانسپت Recursion رونمایی کرد. این موتورسیکلت از یک انجین دوسیلندر موازی به حجم 588 سی سی و مجهز به توربو شارژر بهره می برد، انجینی که قدرتی معادل با 100 اسب بخار در 8 هزار دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 100/3 نیوتن متر در 4 هزار و 500 دور در دقیقه را برای Recursion فراهم می اورد.

پدال نوشت: احتمالاً کسانی که تا حدودی با موتورسیکلت های سوپر اسپرت کمپانی سوزوکی اشنایی دارند با شنیدن این مشخصات به یاد مدل GSX-R600 خواهند افتاد. موتورسیکلتی که از یک انجین به حجم 600 سی سی و با قدرتی معادل با 103 اسب بخار در 13 هزار و550 دور در دقیقه و همچنین حداکثر گشتاور 59/1 نیوتن متر در 11 هزار و140 دور در دقیقه، بهره می برد؛ اما نکته که نباید فراموش کنید این است که این قدرت و نیروی گشتاور تاکنون بر روی موتورسیکلتی وجود داشته است که دو تا سه برابر سنگین تر و تنومندتر از یک موتورسیکلت با وزن متوسط همانند Recursion است.

کمپانی سوزوکی در ماه مارس امسال (2015 میلادی) ویژگی های منحصربه فردی ازجمله طراحی انجین و تعبیه ورودی های هوای انجین در قسمت چراغ جلو را ثبت اختراع کرد. یکی از سایت های خبری در این مورد نوشت:«بیشترین تمرکز طراحان در ثبت طرح های اولیه بر روی ایجاد یک ورودی هوای حفره مانند در قسمت چراغ جلو و به منظور تثبیت موقعیت توربو شارژر در عین کاستن از وزن نهایی موتورسیکلت و درنتیجه مرکز ثقل پایین تر بوده است. توربو دقیقاً در زیر رادیاتور و پشت چرخ جلو قرار گرفته و با یک پوشش مناسب محافظت می شود. محفظه هوا نیز زیر انجین طراحی شده است تا با حذف کردن لوله های مورد نیاز انتقال هوا، کیفیت بیشتر و وزن کمتری را ایجاد کند که این مورد هم به پایین تر اوردن مرکز ثقل کمک می کند.»

به نظر می رسد کمپانی سوزوکی در تلاش است تا با انتشار این گونه اخبار و اطلاعات ما را به این باور برساند که حقیقتاً در استانه مرحله تولید Recursion قرار دارد وگرنه چه دلیلی دارد که این کمپانی تمام موارد طراحی این موتورسیکلت را رسانه ای کند، درحالی که همه می دانند ایجاد اصلاحات در کانسپت های اولیه چیز عجیبی نیست.

اوایل امسال هم مجله ژاپنی و نه چندان معتبر Young Machine تصاویری از Recursion را با این ادعا که این همان نسخه نهایی و رو به تولید این موتورسیکلت است را منتشر کرد و گزارشی از روند رو به تکامل Recursion ارایه داد.

اما اتفاقی که در این ماه اتش شایعات را در مورد تولید این موتورسیکلت داغ تر کرده است گزارش سایت Visordown از تجاری سازی نام Recursion توسط کمپانی سوزوکی بود، اقدامی که یک گام روبه جلو محسوب شده و می تواند مقدمه ای عالی برای رونمایی نهایی از این موتورسیکلت باشد.

حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که ایا سوزوکی از موتورسیکلت توربوی خودش در نمایشگاه امسال توکیو و یا نمایشگاه EICMA رونمایی خواهد کرد یا نه. البته هنوز هیچ دلیل و سرنخ قانع کننده ای برای این رونمایی و نزدیک شدن سوزوکی توربو به تولید وجود ندارد و باید منتظر اتفاقات اینده بمانیم.


برچسب ها :