امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 نیسان جوک R، برای شاهزاده های ثروتمند
3/50 امتیاز از 1 رای
 خواندنی ها  |     |   171

اخرین نسخه این خودرو با اصلاحاتی که روی موتور صورت گرفته است 600 اسب بخار قدرت دارد که بین چهار چرخ تقسیم می شود و گشتاور ان حدود 655 نیوتن بر متر است. جوک R 2/0 در فستیوال سرعت گودوود به نمایش درامد ولی نیسان اعلام نکرد که قصد تولید این خودرو را دارد.

حالا این خودروساز ژاپنی تصمیم گرفته 17 دستگاه از ان بسازد، ان هم به سفارش شاهزادگان ثروتمندی که می خواهند با بی واهمه ترین کراس اوور کامپکت دنیا در شهر یا هرجای دیگر بتازند.

مشخصات عملکرد این خودرو هنوز اعلام نشده است ولی با داشتن قدرتی بیشتر نسبت به مدل قبلی قدر مسلم صفر تا صد را زیر 3/7 ثانیه پر می کند و حداکثر سرعت ان بیش از 260 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

فقط برای مقایسه می گویم که پورشه کاین توربوS با 550 اسب بخار قدرت صفر تا صد را در 4 ثانیه پر می کند و بی ام و X5 M نیز همین مقدار زمان برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر بر ساعت نیاز دارد. شاید تنها جیپ گرند چروکی SRT که در راه است با 770 اسب بخار قدرت بتواند صفر تا صد را در زمان کمتری پر کند ولی بدون شک نیسان سر پیچ ها جیپ را پشت سر خواهد گذاشت.

قیمت این نسخه جوک R هنوز اعلام نشده است ولی با توجه به اینکه نسخه اول به قیمت 590 هزار دلار رسید، انتظار می رود این نسخه قیمتی بالاتر داشته باشد.

مترجم: احسان دوستی


برچسب ها :