امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 درباره نوه مرسدس کابریولت روباز
4/00 امتیاز از 2 رای
 خواندنی ها  |     |   172

درباره نوه مرسدس کابریولت روباز

مرسدس بنز حساسیت خاصی روی این مورد دارد که کلاس S کابریولت اولین محصول لوکس 4 نفره روباز ان ها از 1971 (سالی که فروش کد W111 متوقف شد) تاکنون است. این نکته حضور 220 SE روباز مدل 1961 را در اولین تصاویر رسانه ای کمپانی کاملاً توجیه می کند و درعین حال به طور زیرکانه ای اشاره به این دارد که سطح لوکس بودن کابریولت جدید خیلی با جد 50 ساله اش متفاوت است!

نمای بیرونی

خطوط سیال بدنه بیشتر شبیه به نسخه کوپه است و از نسخه سدان کمی فاصله دارد. سقف در حالت بسته نمای یکدست ظاهری را بر هم نمی زند و با جنس خاصش به نوعی به بخشی از ان تبدیل می شود! برای باز و بسته شدن این سقفِ نرم تنها حدود 20 ثانیه زمان لازم است و بالاتر از حداکثر 37 مایل بر ساعت (59/5 کیلومتر بر ساعت) امکان تغییر حالت ان وجود ندارد. ضریب درگ بدنه نیز به عدد 0/29 رسیده که نوعی معیار در کلاس خودش به حساب می اید و واقعاً راضی کننده است.

درباره نوه مرسدس کابریولت روباز

کابین

داخل کابین داشبورد و کنسول با همان نمایشگرهای TFT دوقلو و طرح کشیده خود شبیه نسخه کوپه است اما در بعضی قسمت ها مثل پنل درب ها تفاوت هایی نیز دیده می شود. تقریباً تمامی مسایل ازجمله ادوات مختلف، ناوبری و سامانه اطلاعات و سرگرمی داخل نمایشگرها قرارگرفته اند. چرم ناپا (Nappa) تمامی فضا را پرکرده و در چندین رنگ ازجمله ترکیب خاص پورسلین (Porcelain) و ابی عمیق دریا قابل سفارش است.

درباره نوه مرسدس کابریولت روباز

قوای فنی و تعلیق

برای مدل پایه (S500) پیشرانه 8 سیلندر 449 اسب بخاری تعبیه شده که در کنار جعبه دنده 9 سرعته 9جی-ترونیک (9G-Tronic) انجام وظیفه می کند. در ادامه نیز نمونه 8 سیلندر توربو دوقلوی دست ساز مرسدس-ااِم گ قرار دارد که 577 اسب بخار را در اختیار جعبه دنده 7 سرعته ااِم گ اسپیدشیفت اِم سی تی (AMG Speedshift MCT) قرار می دهد تا S63 را در 3/9 ثانیه به مرز 62 مایل بر ساعت (100 کیلومتر بر ساعت) برساند و حداکثر سرعت 250 کیلومتر بر ساعت (محدودشده به صورت الکترونیکی) را برایش قابل لمس کند.

درباره نوه مرسدس کابریولت روباز

سامانه تعلیق برای S500 از نوع بادی خواهد بود. به طورکلی مرسدس بنز این سامانه را با ورود کابریولت جدید خود دوباره روی کار اورده که در حالت های راحت (Comfort) و اسپورت (Sport) قابل تنظیم است. در کنار ان میله های ضد غلتش در جلو و حامل های ساب فرِیم (subframe) سفت تر در عقب کمک می کنند تا کلاس S روباز طبق ادعای خودِ کمپانی به «راحت ترین خودروی روباز دنیا» تبدیل شود.

درباره سامانه انتقال قدرت هم باید اشاره کنیم که در بازار انگلستان تنها مدل دیفرانسیل عقب به فروش می رسد اما برای سایر بازارها مدل فورماتیک هم در دسترس خواهد بود.

درباره نوه مرسدس کابریولت روباز

تجهیزات

پدال نوشت: سامانه Aircap نقش محافظت بیشتر سرنشینان را در مقابل هوای بیرون دارد. Airscarf نیز همان شال گردن گرمی است که دور گردن هر چهار سرنشین را می گیرد تا در کنار زیر ارنجی ها و صندلی های عقب گرم شونده و کنترل تهویه هوای تمام خودکار چیزی برای نگرانی وجود نداشته باشد. کنترل تِرموترونیک تهویه هوا بسیار هوشمندانه تر عمل می کند و بسته به این که سقف باز است یا بسته میزان رطوبت شیشه جلو را اندازه می گیرد تا از بخار کردن ان جلوگیری کند، همچنین کیفیت هوای اطراف کلاس S را بررسی می کند و حتی قابلیت تنظیم خروجی را بر اساس شدت تابش نور خورشید دارد. سامانه دیگری برای تقسیم بندی فضای بار عقب تعبیه شده که با توجه به وضعیت سقف وارد عمل می شود، به طوری که در حالت باز از وجود فضای کافی برای سایر ادوات اطمینان حاصل می کند و اگر فضا اشغال شده باشد کلاً مانع باز شدن سقف می شود. برای ترمز ها می توان نمونه سفارشی سرامیک کامپوزیت را انتخاب کرد که نسبت به انواع استاندارد 20 درصد سبک ترند و درعین حال به خوبی از پس نگه داشتن این کابریولت جوان 2 تنی برمی ایند.

مرسدس کلاس S روباز پس از ورود به بازار با قیمتی بالاتر از نسخه کوپه رقیب قدری برای امثال بنتلی کانتیننتال جی تی روباز خواهد شد. برچسب رسمی ان برای بازار انگلستان هنوز اعلام نشده اما گمانه زنی ها رقمی حدود 110 هزارپوند( حدود 572 میلیون تومان) را (برای کد 500) به دست می دهند.


برچسب ها :