امروز : ﺳﻪشنبه, 23 مرداد 1397
 ماشین 11 میلیارد تومانی پلیس ابوظبی
3/50 امتیاز از 1 رای
 خواندنی ها  |     |   144

به دنبال پلیس دبی که به لطف ماشین های خارق العاده خود مشهورترین ناوگان خودرویی پلیس دنیا را برای همه زمان ها به خود اختصاص داده، پلیس ابوظبی ، پایتخت امارات متحده عربی قرار دارد. پلیس این شهر برای بهبود ناوگان خود به خرید یک دستگاه لیکان هایپر اسپرت (خودرویی که پروازش را از ساختمان در فیلم Furious 7 دیده اید) اقدام کرده است.

این خودرو با موتور عقب خود نیرو را به دیفرانسیل عقب خود انتقال داده و تنها 7 دستگاه از ان توسط شرکت لبنانی دبلیو موتورز در دنیا تولید شده است. لیکان مجهز به موتور 3/7 لیتری تویین توربو 6 سیلندر خطی با قدرت 740 اسب بخار و 960 نیوتن متر گشتاور است. حداکثر سرعت این خودرو 395 کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا 100 کیلومتر هم در 2/8 ثانیه به وقوع می پیوندد.

علاوه بر قدرت بسیار زیاد این خودرو، در چراغ های جلو از 420 قطعه الماس استفاده شده و قیمت 3/4 میلیون دلاری این خودرو باعث شده تا لقب گرانقیمت ترین خودرو پلیس دنیا را به خود اختصاص دهد. این درحالی است که این خودرو یکی از گرانترین های دنیا هم هست.

مطمینا تمام قدرت 740 اسب بخاری این خودرو در تعقیب و گریز پلیسی استفاده نخواهد شد. بلکه حضور این خودرو قدرتمند پیش از اینکه برای عملیات پلیسی باشد برای بازاریابی و فخر فروشی است. تصور اینکه این لیکان در عملیات پلیسی تصادف کند بسیار وحشتناک است.

مترجم: اسماعیل عابدینی


برچسب ها :