امروز : دوشنبه, 25 تیر 1397
 طراحان جواهر در هفته مد لندن
4/50 امتیاز از 3 رای
 جواهرات  |     |   183

 طراحان جواهر در هفته مد لندن

 طراحان جواهر در هفته مد لندن

بث گیلمور، ژاکلین کولن، اورنلا ایانوزی، شیمل و مدن، یونس و الیزا دیگر طراحان حاضر در این دوره هستند. توماش دونوسیک، الیس کیکولینی، جو هیز وارد، هانا مارتین و ایموژن بلفیلد از فارغ التحصیلان و برگزیدگان دوره های پیشین این برنامه هستند که امروزه هر کدام نامی معتبر در دنیای جواهرات محسوب می شوند.
از میان این طراحان، انا دو کاستا برند همنام خود را در سال 2007 و دو سال پس از فارغ التحصیلی از کالج سنترال سن مارتین تاسیس کرده است. همکاری با سوارووسکی، ورلد لند تراست و جمفیلدز و جواهراتش بر جلد مجلات معتبری چون وگ، هارپربازار و ونیتی فر نام او را بیش از پیش بر سر زبان ها انداخته است. شیفتگی او به دنیای معنوی و عشق به سنگ های قیمتی رنگی بویژه ساوریت یا لعل در تمامی جواهرات او دیده می شود. در طراحی های اخیر او استفاده از مرواریدهای سیاه تاهیتی به شکل خلاقانه ای صورت گرفته است.

 طراحان جواهر در هفته مد لندن

از دیگر فارغ التحصیلان کالج سنترال سن مارتین، ریچل بوستون است که در طراحی های خود از طبیعت، عوالم فانتزی و جادویی و المان های مد روز کمک می گیرد. تخصص اصلی او طلای هجده عیار است. او در مجموعه رونز « The Runes» از نمادهای باستانی الفبای رونی یا اسکاندیناویایی باستان در کنار خطوط ظریف و سنگ های قیمتی بهره گرفته است و در مجموعه کپسولی «کهکشان» زیبایی در عدم کمال را با استفاده از الماس های تراش داده نشده نشان داده است.
ریچل بوستون یک بار نیز نامزد دریافت جایزه طراح سال شده و طراح مورد علاقه چهره های مشهوری چون ریحانا، مایلی سایروس و الی گولدینگ است.

 طراحان جواهر در هفته مد لندن

مارک و انا جوزبری تیم دونفره طراحان برند «کامپلیتد ورکس»جواهرات منحصربفرد خود را با الهام از موضوعات عمیق تر چون فروپاشی اجتماعی، تمدن های فراموش شده و تغییرات تاریخی طراحی می کنند که نه تنها زیباست بلکه به لایه های عمیق تر زیبایی شناسی مشتریان نفوذ می کند. طراحان این برند با استفاده از پشتوانه ریاضیات، فلسفه و تاریخ، نسل جدیدی از طراحان اوانگارد و شیوه های نوین استفاده از مواد نامتعارف را شکل داده اند. ستون بریده شده مرمر ایتالیایی احاطه شده با الماس های گرد برش خورده که بر حلقه ای از طلای زرد نشسته، بخشی از مجموعه «ناکجااباد» است که از کابوس های تکراری دوران کودکی الهام گرفته شده است.

 طراحان جواهر در هفته مد لندن

ریچل شاو خالق برند لندنی رویی فایر در جواهرات خود از اشکال گرافیکی و سنگ های قیمتی رنگی بهره می گیرد. نام این برند از کلمه « Reify» یا جسمیت دادن گرفته شده است که در تعریف ان می توان گفت که یک ایده انتزاعی به یک شی ملموس تبدیل می شود. مجموعه جواهرات این برند با استفاده از خلاقیت، طرح های مد روز و سنگ های قیمتی بدون منازعه طراحی و ساخته می شوند. خطوط تمیز و ظریف، با الهام از معماری شهری در کنار موتیف های بازیگوشانه و رمانتیک نظیر قلب و بوسه در جواهرات این برند دیده می شود.
لیلی کمپر فارغ التحصیل کالج سلطنتی از دیگر طراحانی است که به خوبی مواد نامتعارف را می شناسد. او با استفاده از پرسپکس و کورین تراش خورده و با دست رنگ شده که موادی هستند که در وسایل اشپزخانه زیاد استفاده می شود مجموعه های بی نظیر خود را طراحی می کند که معمولا با الهام از معماری، اهرام و سازه های معبد شکل ساخته می شود. او سال گذشته در میان صد جواهرساز مطرح سال قرار گرفت و جواهرات او در تمامی فروشگاه های معتبر نظیر لیبرتی لندن، کولت پاریس، تومارو لند توکیو و هاروی نیکولز به فروش می رسد. جواهرات هفته مد لندن تنها به این نام ها محدود نمی شود و جواهرسازانی چون ولتر« Vaulter»،ملانی جورجاکوپولوس و کتری « Kattri» نیز در هفته مد لندن سنگ تمام گذاشته اند. در اینجا نمونه هایی از جواهرات این طراحان را می بینید.

 طراحان جواهر در هفته مد لندن

 طراحان جواهر در هفته مد لندن

 طراحان جواهر در هفته مد لندن

 طراحان جواهر در هفته مد لندن

 طراحان جواهر در هفته مد لندن

مترجم : هومن باوریان


برچسب ها :