امروز : دوشنبه, 25 تیر 1397
 جواهرات ناب ایرانی؛ خاتم و معرق طلا
4/50 امتیاز از 3 رای
 جواهرات  |     |   199


جواهری با نقش فرش

جواهرات ناب ایرانی؛ خاتم و معرق طلا

طراحی این اویز تركیبی است از سنگ یاقوت كبود با سنگ خاتم نیمه براق. این اویز برگرفته از یكی از نقوش اصیل ایرانی است كه در بیشتر فرش ها به چشم می خورد. طرحی پر جلال و شکوه كه چشم اغلب خانم ها را می گیرد. طراحی این اویز به گونه ای است كه هر كسی می تواند طبق سلیقه خود نوع سنگ و رنگ طلا را تغییر دهد.


مجموعه تازه برای نسل تازه

جواهرات ناب ایرانی؛ خاتم و معرق طلا

این دستبند طراحی كاملا فانتزی دارد كه باب سلیقه خیلی از خانم های جوان است و تركیبی است از طلای سرخ با برلیان.

به نوشته مجله ایده ال زندگی، در یك طرف دستبند گلی مسی رنگ است با طلای سرخ و در طرف دیگر طرحی از بته جقه و سنگ سیترین. شك نكنید طراحی جالب این دستبند كه مجموعه جدید برند چكش فلزی است، هوش از سر خانم های جوان می برد.


جواهر ایرانی

جواهرات ناب ایرانی؛ خاتم و معرق طلا

تركیب رنگ مشكی و قرمز تركیبی بسیار شیك ایجاد كرده است. سنگ یاقوت سانچیا به رنگ دانه اناری در این انگشتر می تواند ایده ال هر دختر جوانی باشد. این انگشتر یاقوت شامل چهار گل 5 پر است كه در میان هركدام یك برلیان سفید خودنمایی می كند. تمام این سنگ ها حول یك فرم ایرانی یعنی ترنج است كه نشان می دهد هیچ چیز جای هنر ایرانی را نمی گیرد. تركیب رنگ قرمز و مشكی در این انگشتر به شما اجازه می دهد برای تركیب ان روی گردنبند یا حتی گوشواره های قرمز و مشكی حساب كنید.


ترسه؛ رنگین كمان اصیل

جواهرات ناب ایرانی؛ خاتم و معرق طلا

این اویز تركیبی زیبا از چند سنگ قیمتی در رنگ های مختلف است. سنگ های یاقوت كبود، اكوامارین، بلوتوپاز، زمرد، سیترین، یاقوت زرد و قرمز، دُر و عقیق تراش خورده در طیف های رنگی مختلف در ساخت اویز رنگین كمان به كار رفته اند. در این اویز سنگ های رنگی با طرح های شمسه، اشك و بته جقه تركیب شده اند و درنتیجه كاری باشكوه و اصیل ارایه شده است.


زیرخاكی امروزی

جواهرات ناب ایرانی؛ خاتم و معرق طلا

این اویز تركیب ترنج، اشك و بته جقه است كه با یك خاتم كاری بیضی شکل از هم جدا شده اند. ویژگی این تركیب غیر از زیبایی، رنگی است كه دارد. در این كار طلا گداخته شده و شكل طلاهای قدیمی را پیدا كرده است. این فرم قدیمی بودن با تلفیقی كه با سنگ خاتم دارد خیلی مورد استقبال قرار گرفته است. جالب است بدانید این گردنبند با طرح قدیمی را قشر جوان هم می پسندند.


پاییز روی گوش تان

جواهرات ناب ایرانی؛ خاتم و معرق طلا

این هم گوشواره ای با رنگ های پاییزی برای كسانی كه طرح های مدرن تر را دوست دارند. این گوشواره هم نمونه ای است از همین طراحی های مدرن و تركیبی از یاقوت های زرد و نارنجی با طلای زرد كه با طیف بندی رنگ ها سلیقه سازنده را نشان می دهد. در این گوشواره لوگوی چكش فلزی به وضوح به چشم می خورد.


میراث اسکندرنامه

جواهرات ناب ایرانی؛ خاتم و معرق طلا

این گردنبند با طرح متقارن تركیبی از پنج ترنج و دو بته جقه است كه با سنگ های خاتم مشكی و سفید زیبایی اش دوچندان شده است. نكته اساسی در این طرح این است كه دو سال زمان برد تا ما ثابت كنیم این طرح ترنج ایرانی است. ما برای این كار مكاتبه ای با كتابخانه مجلس شورای اسلامی داشتیم تا نسخه ای از كتاب اسكندرنامه را در اختیار ما بگذارند. این طرح عكس جلد كتاب اسكندرنامه است كه با دقت و سلیقه به صورت اویز در برند چكش فلزی نشان داده شده است.


گلی از سردر مسجد

جواهرات ناب ایرانی؛ خاتم و معرق طلا

این است كه ظرافت ان بیش از هرچیز به چشم می اید، تركیبی است از سنگ لاندن بلو با طلای سفید كه در ان از المان های ایرانی استفاده شده؛ المان هایی كه شاید از یاد ما رفته باشند. ظرافت این كار بیشتر باب سلیقه خانم هایی است كه سادگی و شیك بودن را می پسندند.

اعتباری حتی فراتر از مرزهای ایران
یك گالری زیبای هنری میزبان ماست تا با كارهای این برند خاص اشنا شویم. محمدرضا محمودی، چكش فلزی را در سال 1376 به راه انداخته تا اثار ایرانی را در دنیا معرفی كند. در حال حاضر چكش فلزی علاوه بر تهران، در لس انجلس هم شعبه دارد و تا چند وقت دیگر شعبه پاریس ان هم افتتاح می شود. محمدرضا محمودی عاشق ایران و هنر ایرانی است و می گوید: دوست دارم، هنر ایرانی را در كارهایم پیاده كنم .


معرق كاری، الهام بخش طراحی های من

جواهرات ناب ایرانی؛ خاتم و معرق طلا

ورودم به دنیای جواهرات با معرق كاری بود؛ ان هم به یك دلیل: من دنبال این بودم تا حسی ایرانی را در كارهایم زنده كنم. باید كاری می كردم كه حتی غیرایرانی ها هم ذوق و هنر دیرینه ایرانی را ببینند و لمسش كنند. مدت ها بود وقتی به جاهای دیدنی می رفتم و مكان های تاریخی را می دیدم، ساعت ها عكاسی می كردم.
در كار ما هنر اصلی و پایه، جواهرسازی است و هنر بعدی جواهرنگاری است؛ هنری كه سنگ های جواهر را روی پایه های جواهر نصب می كنند. در اخر هم هنر معرق كاری است؛ درواقع هنر ما تركیب صنعت معرق با جواهرات است. این مراحل را در تولید هر كاری طی می كنیم تا بتوانیم در همان نگاه اول، حس و روح ایرانی را به مخاطب منتقل كنیم.


برچسب ها :