امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 گران ترین بشقاب غذاهای جهان و رستوران های شان
4/50 امتیاز از 3 رای
 گردشگری  |     |   191


بشقاب اژدها؛هات داگ 100 دلاری

در رستوران DougieDog ونکوور کانادا بشقابی در برابر برخی میهمانان بسیار خاص گذاشته می شود که در ان ساندویچی خاص دیده می شود. این ساندویچ گران ترین هات داگ جهان را در خود دارد. اما نه تنها قیمت، بلکه ترکیب غذایی به کار گرفته شده در این ساندویچ نیز با سایر هات داگ های جهان تفاوت دارد تا انجا که بسیاری از انهایی که این غذا را از نزدیک می بینند در صورتی که ندانند این یک هات داگ است، متوجه این موضوع نخواهند شد. لابستر ، سس مخصوص پیکانته و گوشت گوساله مزه دار شده در روغن زیتون مهمترین بخش های این بشقاب غذای خاص هستند. تنها در یک سال 783 بشقاب از این غذای گران قیمت اماده و برای مشتریان پولدار این رستوران سرو شده است. نکته جالب توجه دیگر این است که بنابه گفته صاحب رستوران، اماده شدن هر یک از این بشقاب غذاها 12 ساعت زمان می برد اما او می گوید که همواره سه بشقاب از این هات داگ به طور اماده در رستوران دارد. صاحب رستوران نام بشقاب اژدها را برای این غذا انتخاب کرده، غذایی که 100 دلار قیمت دارد.

استیک پنیر

قیمتی که برای این استیک خوشمزه در رستوران Barclay Prime فیلادلفیا در امریکا در نظر گرفته شده حدود 100 دلار است. بخش اصلی این غذا نوعی پنیر موسوم به پنیر فونتینا است که با کنجد تلفیق شده و به ترکیبی بسیار خوشمزه تبدیل شده است. این غذا در یک بشقاب کوچک سرو می شود تا لوکس بودن ان بیش از هر چیز دیگری به چشم اید. قرار نیست با این غذا کسی سیر شود بلکه تنها گران بودن ان است که توجهات را به خود جلب می کند. گفته می شود در طول هفته ده ها مشتری پولدار از گوشه و کنار امریکا برای خوردن یک وعده از این غذای خاص راهی رستوران Barclay Prime فیلادلفیا می شوند. برخلاف بشقاب اژدها، برای خوردن این غذا نباید از قبل سفارش ان داده شود.

سوپ باله کوسه تا حلزون خشک شده

در حال حاضر عنوان گران ترین سوپ دنیا به رستوران Kai Mayfair در لندن اختصاص دارد. این رکورد در سال 2005 به این رستوران و سوپ خاص ان تعلق گرفت اما از ان زمان تاکنون تغییراتی در ترکیب سازنده این سوپ صورت گرفته است اما این سوپ همچنان گران ترین سوپ جهان به ادعای کتاب رکوردهای جهانی گینس است. در سال های نخست ارایه این سوپ، استفاده از باله کوسه علت اصلی گران بودن ان عنوان شده بود اما در سال های اخیر مواد دیگری جایگزین ان شده که از ان جمله می توان به نودل همراه با صدف ابالون، قارچ گل ژاپنی، خیار دریایی، حلزون خشک شده، مرغ و جنسینگ اشاره کرد. تقریبا بیشتر این مواد غذایی در زمره گران ترین و کمیاب ترین مواد غذایی در دنیا هستند. سفارش این غذا باید از 5 روز جلوتر داده شود و جالب اینکه قیمت ان هم 170 دلار است.


ماساتورو 240 دلاری

وقتی منوی غذا را در رستوران Bar Masa نیویورک برمی دارید از دیدن قیمت ها چندان تعجب نکنید. در میان این غذاها نام یکی از گران ترین غذاهای جهان نیز دیده می شود. این غذا که خوردن ان کار بسیار ساده ای است ماساتورو نام دارد که با خاویار ناب و کمیاب تکمیل شده است. 8 رول از این غذا، بشقاب ان را تشکیل می دهد، بشقابی که قیمت ان 240 دلار است.


استیک وال

در خانه استیک Old Homestead نیویورک، خاص ترین و البته خوشمزه ترین استیک های دنیا سرو می شود. اما وقتی صحبت از غذاهای متفاوت می شود باید منتظر استفاده از مواد غذایی خاص هم بود، مثلا گوشت وال. استیک های گوشت والی که در این رستوران به فروش می رسد 350 دلار قیمت دارند. نکته جالب توجه فروش محدود این غذا در هر روز است به طوری که تنها 25 استیک گوشت وال در هر شب در رستوران Old Homestead به فروش می ‍رسد.


دسر 750 دلاری به همراه ورقه های طلا

در لاس وگاس امریکا هر چیزی گران است حتی اگر صحبت از غذا و دسر باشد. در یکی از رستوران های این شهر یعنی Sweet Surrender دسری به فروش می رسد که طی سال های اخیر به عنوان دسری خاص و البته گران قیمت به حساب می اید. این درسر به شکل کاپ کیک های 750 دلاری به فروش می رسد. نوعی شکلات کمیاب ونزویلایی، وانیل مخصوص تاهیتی و ورقه های خوردنی از جنس طلا این کاپ کیک را تشکیل می دهند. خوردن این دسر به همراه شکر قهوه ای لحظات شیرین و جذابی برای افراد ثروتمندی که ان را سفارش می دهند تداعی می کند.

مترجم: مهدی پیرگزی


برچسب ها :