امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 رنگهای پاییزی در زیباترین باغ های دنیا
4/00 امتیاز از 2 رای
 دکوراسیون  |     |   203

- باغ نارا در ژاپن(Nara, Japan)

پاییز در ژاپن همانند رسیدن بهار و شکوفه دادن درخت گیلاس، بسیار تاثیرگذار است. پایتخت باستانی نارا در فاصله کمتر از یک ساعتی کیوتو واقع شده است که دیدن قدیمیترین و بزرگترین معابد ژاپن در اینجا یک فعالیت توریستی معروف است. بازدید کنندگان به طور خاص معبد تودایجی با ساختمان های معلق، چمن های اراسته و قدم زدن اهو در زمین های اطراف را دوست دارند و این باغ یکی از زیباترین مناطق با چشماندازهای باور نکردنی در دنیاست. برگ های درختان با رنگ های زرد، طلایی، قرمز و نارنجی، همچون گذرگاهی برای عبور و رسیدن به شمالی ترین نقطه باغ هستند.

- باغ اگاوا کنیون در کانادا(Agawa Canyon, Canada)

این باغ که در امتداد جاده مسافرتی اگاوا کنیون واقع شده، یکی از زیباترین باغ های جهان با انواع گونه های گیاهی و گل هاست. چشماندازهای زیبای پاییزی این باغ در قرن بیستم توسط نقاش معروف کانادایی تام تامسون به تصویر کشیده شده اند. از اواخر شهریور تا اوایل ابان، بهترین زمان برای مسافرت به این مکان دیدنی و مشاهده طبیعت زیبای پاییزی است.

- جنگل دین در انگلستان(Forest of Dean, England)

این سرزمین اسرارامیز و باستانی در ابتدا بهعنوان شکارگاه مورد استفاده قرار می گرفت. درختان بلند ان نیز برای ساخت کشتی های جنگی تودور استفاده میشد. امروزه؛ افراد برای دیدن انواع گونه های گیاهی و برگ ها به این مکان دیدنی سفر می کنند. ترکیب درختان بلوط و گردو نمایی زرد و طلایی که یاداور رنگ های پاییزی است در ان ایجاد کرده اند. با دو چرخه و حتی پای پیاده می توان به راحتی به این جنگل انبوه رفت.

- کوه های سفید در همپشایر امریکا(White Mountains, New Hampshire, USA)

انگلستان با پاییز پیوند خورده و تجلی بهتمام معنا از جلوه های پاییزی است اما با مشاهده کوههای سفید در همپشایر امریکا، نظرتان عوض خواهد شد. نمونه ای بارز از زیباترین رنگهای پاییزی! پاییز از اواخر مهر ماه شروع شده و می توانید از طبیعت کوه های اطراف این جنگل ها لذت ببرید. ابشار زیبا با ارتفاع 250 فوتی نیز در اطراف این مکان قرار دارد.

- دره لویر در فرانسه (Loire Valley, France)

به محض پایان تابستان و تغییر رنگ برگ درختان، هیچ مکانی زیباتر از این دره نخواهد شد. باغ های انگور همچون سایه های سبز رنگ، قهوه ای و زرد و توناژهای نارنجی، در اطراف نمای الونک های دره به خوبی نمایان هستند.

مترجم: نازنین محمدی


برچسب ها :